dedemin ateşi var coronadan şüpheleniyoruz ne yapalım?

sadece 38 derece ateş ve yorgunluk var. doktoru aramışlar 2 gün evde bekletin düzelmezse ambulans çağırın demiş. yoksa bu haliyle karantinaya alırlarsa daha kötü olur demiş.

napacağımıxı bilemefik. her türlü kaynak, tavsiyeye açığız.

çok işe yaramıyor ama isterseniz 184'ü arayın. Oradan gerekli yönlendirme yapılabilir belki.

  • silah taciri  (04.04.20 21:38:24)
ya ordan mimlenip zorla götürürler falan diye çekiniyoruz aramaya

  • buenosdias  (04.04.20 21:58:49)
yok eğer değişmediyse 184 bant kaydı zaten. Ateşi var mı şu var mı diye sorup en son hastaneye gidin veya gitmeyin diyor.

Ateş + nefes darlığı olursa hemen ambulans çağırın veya maske takıp (mümkünse hastaneyi de arayıp) götürün. Belli hastaneler var bakarsınız.

Birkaç şey birden yoksa ve yaş da yoksa (dedeniz yaşlı tabii) zaten geri gönderiyorlar, şu haliyle dedenizi de geri gönderirler veya orada hastalık kapma ihtimali var o yüzden doktoru dinleyin siz.
  • nhk ni youkosu  (04.04.20 22:07:12)
Evde kaç kişiler, bir bulaşma ihtimali var mi ? Bunu arastirabiliyor musun.

  • tunaktunaktun  (04.04.20 22:33:25)
zola goturmezler merak etmeyin. agir semptomlar yoksa zaten gitmenizi istemiyorlar

arkadasimin annesi 15 gun boyunca ugrasti. ilk gun doktora gitti oksurugu ve bogaz agrisi icin, 3 gun gecmezse gel dediler. 15. gun ambulans cagirdilar nefesi daraldi diye. geldiler ama siz kendiniz de gidebilirdiniz filan demisler. orda bekledi 3 saat ama test kiti bitti diye yolladilar geri.

17. gun randevu alip 5 saat hastanede bekledi ve pozitif cikti.

cok ic acici bir post olmadi ama eger diger semptomlar varsa (ozellikle nefes) randevu alin simdiden.
  • yoggi  (04.04.20 23:29:57 ~ 23:30:19)
nefes darligi yoksa test bile yapmiyorlar.

  • baldur2  (05.04.20 03:45:20)
Öncelikle şunu söyleyeyim, vaka tanımı değişti. Artık tek bir semptom bile varsa ciddiye alınıyor ki 38 derece ateş ciddi bir semptom olabilir. Tanı kiti sınırlı sayıda olduğu için her başvurana test yapılmıyor, evet. Ama başka yöntemler var ipucu verebilecek. Akciğer tomografisinden çoğunlukla tahmin edilebilir sonuçlar alınıyor. Bazı kan testleri yapılıyor. Mesela genelde Covid-19 pozitif kişilerde wbc, crp yükseliyor, ph düşüyor vs. vs. Önlem alarak en yakın hastaneye gidin. Hemen corona testi yapılmasa bile en azından bt ve kan testleri yapılarak bir fikir edinilebilir. Geçmiş olsun.

  • siyah noktali film  (05.04.20 09:27:19)
Artık mümkün olduğunca erken ilaç tedavisine başlanıyor. Böyle yapmanın ölümleri azalattığı saptandı. Risk almayın bence

  • spankenstein  (05.04.20 13:16:51)
beyler dedemi kaybettik:(

  • buenosdias  (09.04.20 16:25:27)
başınız sağolsun :( corona mı :/

  • nhk ni youkosu  (09.04.20 23:31:48)
Başiniz sagolsun :( nedeni nedir ?

  • tunaktunaktun  (10.04.20 23:28:34)
basiniz sag olsun.

  • yoggi  (12.04.20 01:16:31)
başınız sağ olsun. korona mı? koronaysa sizlere de test yapıldı mı, ne durumdasınız?

  • metrobus yoluna kacan angus  (12.04.20 01:23:38)
başınız sağ olsun

  • fezagezgini  (12.04.20 01:35:05)
Başınız sağolsun.. artık ne söylesek boş..

  • silah taciri  (12.04.20 12:30:16)