[]

iyi sunum yapabilmek...

Ben yapamıyorum. Çok tecrübeli de değilim bu konularda ama evden çalışma formatı gereği bol bol online sunum yapmam gerekiyor. Yani dersime öncesinden iyi çalışırsam yine bi nebze iyiyim ama direkt gir doğaçlama anlat çık yok bende :(

Sürekli bi "eeee, uuuu, ıııı" hali de oluyor evet, heyecandan tabi.

iyi sunum yapan arkadaşlar nasıl beceriyorsunuz?

Ne yiyim ne içeyim ne izleyim de harika sunum yapar hale gelebileyim?

 
sakin olup kendine güvenmediğin için gerilimden beynin duruyor. dediğin gibi dersine iyi çalışır kafanda anlatacağını hazırlar bunu parçalara bölüp hatırlatıcı notlar şeklinde eline alırsan bir sorun kalmaz.


  • orpheus  (04.04.20 11:22:12) 
Iyi sunum yapmanin anahtari hazirladiginiz slaytlar vb degil, yabancilarin "story telling" kavram. YouTube'da story telling diye aratin pek cok faydali video bulursunuz.


  • crown  (04.04.20 11:26:50 ~ 11:27:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.