Sivri biberi uzun süre nasıl saklarız?

Selamlar,

Sivri biberleri uzun süre muhafaza etmenin bir yolu var mı? Buzdolabına koyduğumda 4-5 gün kalabiliyor, ama daha uzun süre için ne yapmak lazım? Buzdolabı poşeti içerisinde dondurucuya koydum, ama çözüldüğünde bayağı yumuşamış ve rengi biraz kararmıştı. Dondurarak saklayıp sonra çözüldüğünde halen yenebilir olması için başka bir yol var mı bildiğiniz? Mesela buzdolabı poşeti içinde dondurduğum ekmeği çözdüğümde alındığı tazelikte oluyor. Sivri biberi, hatta kuru soğanı da bu şekilde korumanın bir yolu var mı?

Teşekkürler.

buzluktan çıkarıp çiğ yemekten bahsediyorsan o olmaz. yemeklere koymalık yapabilirsin. doğradıktan sonra buzluğa koyarsın, buzluktan çıkarınca da hemen (çözülmeden) pişirirsin.

kuru soğanı da yemeklik doğrayıp hava almayacak şekilde bir kutuya veya birer pişirmelik bölerek buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa koyabilirsin. yine yemeklere koymak için olur bu, çıkarıp piyaza koyamazsın, sumaklı soğan yapamazsın.
  • pati  (04.04.20 11:05:47)
ben büyük bir restoranda çalıştım bir süre orada buzlukta saklıyorduk ama bunlar şili biberleriydi. yeşil biberi bilmiyorum.
ben de evde buzluğa atıyorum çıkarıp kullanıyorum taze ya da yemeklerde, taze halinden bir farkı olmuyor.

ayrıca kuru soğan zaten çok uzun süre giden bir şey buzluğa atmaya değmez ki.
  • bohr atom modeli  (04.04.20 12:26:37)