Sözleşme maddesine rağmen otelin rezervasyon iptali yapmaması

Erken rezervasyon ile 2 temmuz 2020 girişli bir otel rezervasyonu yaptırdım. sözleşmeye göre giriş tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyonu iptal etme hakkım var, ancak firma rezervasyonu iptal etmek için iade edeceği tutarı 3 ay sonra vereceğini şartını koşup, bu şekilde onay verirsem iptal işlemi gerçekleştireceklerini söylüyor ve rezervasyonumu iptal etmiyor. Bankaya harcama itirazı yaptım, hizmet alamayacağımı zorluk çıkardıklarını benden tahsil edilen tutarın tarafıma iade edilmesini istedim. yapabileceğim başka birşey..
tek taraflı sözleşme feshi nasıl yapılır? veya başka herhangi bir yöntem tavsiyesi verebilecek varsa sevinirim.

sozlesmede ne kadar surede iade edilecegine dair bir ibare yok ise 3 ay sonra parayi yatirmalarini kabul et bence

  • grinito  (02.04.20 22:18:06)
aynı şey midir bilmiyorum, uçak biletim iptal oldu uçuşlar iptal olduğu için; ancak normalde 2-3 günde geri yatıyordu yatmadı. dur bakayım dedim websitesine istisna bir durum mu var, sözleşme kısmını açıp okumadım bu şekilde olağanüstü durumlarda (işte salgın) 3 ay sonra iade edilir gibi bir şey yazıyordu, sözleşmeye atıf yaparak açıklama koymuşlar oraya herhalde insanlar telefonları kilitlemesin diye.
sizinki de 3 ay, ondan dedim.

  • encokbenisevinnolur  (03.04.20 00:32:47)
Şu anda bütün tur şirketleri operatörleri iadeleri geciktiriyor çünkü yüzbinlerce kişi aynı anda iade istiyor. Eylüle kadar iade ödemesi yapmam diyen var. Bankadan olumlu yanıt gelmezse, sıkıntı etmeyip bekleyin derim.

  • whoosie  (03.04.20 10:36:27)
Havayolu şirketleri ile ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü koruyucu karar aldı (aşağıda). Korumak derken bizi değil tabiki şirketleri. Yani oradaki durum biraz farklı olabilir. Turizm alanında böyle bir karar duymadım, ama adamlar açıkça şimdi istiyorsan mahkeme yolunu arşınla diyorlar ki, ödeme süresi en azından aynı sürede olacaktır.

Bununla birlikte şimdi 3 ay erteleyen, o 3 ay gelince bir 3 ay daha erteler o ödemeyi.

www.resmigazete.gov.tr

(1) COVID-19 salgını nedeniyle 5/2/2020 tarihinden itibaren uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma işletmesi 8 inci, 9 uncu ve 10 uncu maddelerde yer alan hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ay sonuna kadar muaftır.

(2) COVID-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcunun, hava taşıma işletmesinin boş koltuk durumuna bağlı olarak istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı vardır. Yolcu, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ayın sonrasında hava taşıma işletmesinden alabilir.”
  • cursor  (03.04.20 12:00:34)