Evde kelebek problemi

Bu eve yeni girdim, oda tuttum yani. Ev sahibi evde değil. Bikaç gündür kelebek bastı evi onlarca var. Benim fazla gıdam zaten yoktu, evi de kurcaladım öyle kurtlu kelebekli bişey göremedim. Nereden çıkmış olabilirler? Nasıl yok ederim bunları? Zararsızlar ama bu kadar fazla olunca rahatsız edici.

Ana kaynaklarını, larvalarını bulmak gerekiyor onların. Zaten larvaları bulursanız kurt halde görürsünüz hepsini. Genelde bakliyat, kuru gıda tarzı şeylerde olurlar. Eğer o tarz şeyler varsa iyice kontrol edin poşetleri falan komple. Bulursanız da direkt iyice kapatıp atın.

  • anatomik  (02.04.20 01:55:52)
Yalniz onlar kelebek degil güve:) eski'deki basliginda bircok cozum onerisi sunmuslar. Oraya bir bakin isterseniz.

  • marcelorios  (02.04.20 02:52:02)
Mutfak cekmece diplerine bak çürümüş bir soğan ya da bakliyat. Kaynağını bulmak lazım.

  • ykyt  (02.04.20 10:14:58)