[]

kedi satışı yasal mı?

Kesinlikle karşı olduğum bir durum ve internetten satılık ilanı v.s. verilmediğini biliyordum. bu siteye denk geldim. yasal bir olar mı bu?

fiyat yazmıyorlar, satılık yazılı sadece.

Uyarı üzerine linki kaldırdım. Yasal değilmiş sanırım. Nereye şikayet edebiliriz bunu?

 
Değil tabi ama yapan var


  • olaylar olaylar  (01.04.20 20:09:55) 
ya o da bir şey mi. böcek, iguana, kertenkele, yılan, kirpi, gecko, kaplumbağa vs satanlar bile var.

bunlara orman bakanlığı bakıyordu galiba. kedilere kim bakıyor?
  • ozdek  (01.04.20 20:12:17) 
kedi ve kuşu özellikle kuşu doğadan tutup evcil diye satıyolar bir tanesine denk geldim ve az fiyatta değil 1000 tl yani keşke olsa da tamamen kaldırsalar satışlarını yazık.


  • madurumdamadurum  (01.04.20 21:28:32) 
site için nasıldır bilmiyorum, linki de görmedim zaten ama petshoplarda kedi ve köpek satışı yasal. yalnızca kadıköy belediyesi'nin kararıyla kadıköy'de yasak. bu soru ne zaman sorulsa herkes yasak diyor ilginç bir şekilde.


  • slow like honey  (01.04.20 21:59:50) 
instagramda çok satan var maalesef. Tam bilgi sahibi değilim ama bence yasak, öyle kalmış aklımda


  • Fusha  (01.04.20 22:45:12) 
ben yine de ilgili siteyi cimere şikayet ettim.


  • six packsiz  (02.04.20 01:17:08) 
Şikayet sonrası gelen cevapta yasak olduğunu ancak online satışlarda işlem yapılabilmesi için bulunduğum yerdeki siber suçlara yada savcılığa gidip bizzat başvurmam gerekliymiş... Yine şaşırtmadılar.

Bilgi vereyim buraya da.
  • six packsiz  (07.04.20 18:21:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.