[]

Araba muayenesi

Yarın arabanın muayenesi var, dikkat etmem gereken neler var? Buna kesin dikkat et, yoksa kalırsın dediğiniz mimik şeyleri bekliyorum.
 
Kendi sitesinde yazıyor tek tek. Oradan bakın en sagliklisi.
Plaka mühim.. Plaka da vida deliği varsa kalırsınız.

  • kisa  (01.04.20 19:38:30) 
farlar, park lambaları, fren lambaları kısaca yanması gereken bütün ışıkları kontrol etmelisin. bir kere bu yüzden dönmüştüm. sırf rahatlığımdan bakmadım. ilkyardım çantası, yangın söndürme tüpü vs kontrol ediliyor. egzoz ölçümü yenilenmesi gerekiyorsa önce ona giriyor araç. bunun ekstra ücreti var.


  • ofelia  (01.04.20 20:35:02 ~ 21:13:19) 
yangın söndürme tüpü son kullanma tarihi


  • porn star  (01.04.20 20:37:25) 
Yangın söndürme tüpü
Yedek lastik

  • silah taciri  (01.04.20 20:53:50) 
1. Farlar, lambalar kısacası plaka aydınlatması dahil bütün aydınlatmaların çalışıyor olması lazım. Ayrıca renkli ampüllerin (fren, sinyal) renginde olması lazım.

2. Ön takım ayarı (rot&balans)

3. Lastikler yeni olmalı

4. Emniyet kemerleri çalışır durumda olmalı

5. Cam fıskiyeleri çalışır durumda olmalı

6. Frenler sağlam ve sağlıklı çalışıyor olmalı

Bu saydıklarım aklıma gelen ağır kusur sebepleri. Muayene öncesi aracınızın rot balans sistemini kontrol ettirin. Aydınlatmalarınızı ve latiklerinizi kendinizde kontrol edebilirsiniz. Frenlerinize güvenmiyorsanız fren testi yaptırabilirsiniz.
  • acebi  (02.04.20 00:03:05) 
Yangı tüpü ve ilk yardım çantası kesinlikle şart değil, olmadığı not ediliyor hafif kusur sebebi, bunlar yok diye muayeneden kalmazsınız.

Sizin bireysel olarak yapmanız gereken tek şey aydınlatmaları kontrol etmek, tümünün çalıştığından emin olun, yanmayan ampül varsa gitmeden değiştirin.

Aracınızın yaşı 15+ değilse frende vs kolay olay sorun çıkmaz, ön takımda ciddi bozukluk varsa muayeneye gitmeden siz de fark edersiniz zaten.

Muayeneye hazırlık, ön muayene gibi kavramlar saçma ve para tuzağı, zaten bir eksiğiniz varsa ve ağır kusur sebebiyse 1 ay içinde bunu düzletip geri gelmenizi istiyorlar, 2. muayene de ücretsiz.
  • John Bloor  (02.04.20 09:35:43) 
Ödeme nakit oluyor. Kart yok.

Bir de kimliğin olması gerekiyor yanında. Komik ama ben oradayken yarım saat içinde 3 kişi geldi, kimliği yanında yok diye işlem yapamadı.

Kimlik dediğim, nufüs kağıdı, ehliyet veya pasaporttan herhangi bir yeterli. Hiçbiri yoktu bu insanlarda.
  • burfak  (02.04.20 13:05:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.