Baklava yufkasindan börek?

Baklava yufkasi ile börek yaptiniz mi hiç? Güzel oluyor mu normal yufkaya göre ?
Markette bir tek bu tip yufka var, yarin yapip arkadaslarima goturmek istiyorum.
Youtube'ta tarifler var, iste basitçe sos, harcini koy, sar, firinla.

Teşekkürler

yapmadım ama arkadaşımın yaptığını yedim, çok güzel oluyor.

  • pati  (01.04.20 17:50:30)
çok nişastalı bir yufka, pişirince aynen baklava gibi çıtır çıtır ve yenmeyecek kadar aşırı lezzetsiz acayip bişey oluyor.

yapacağına at gitsin, en azından içine koyacağın malzemeyi ziyan etmezsin.

bizim geminin prof aşçısı yapmıştı bi kaç defa kumanya kalmadığından, yani eğer yılların aşçısı da yenebilecek duruma getiremediyse hiç şansın yok.
  • hem şişko hem deli  (01.04.20 17:51:17 ~ 17:52:05)
Patatesli yapmıştım, çok güzel oluyor.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (01.04.20 17:52:32)
Ben yaptım birkaç kere; gayet de lezzetli oldu. Yiyenler de beğendi.

  • fraise  (01.04.20 17:56:27)
şişko'nun yazdığına hakikaten şaşırdım. Acayip çıtır, lezzetli oluyor çünkü.

  • SiyamkedisiZorro  (01.04.20 18:06:18)
Kardeşim yaptı geçenlerde ve çok güzeldi. Malzemeyi bol koymaya çalışın hamur yoğun hissedilmesin

  • le jeune turc  (01.04.20 21:00:47)
Yapiyorum ben, biraz uzun suruyor ama harika, benim sevdigim sekilde citir bir borek oluyor. Ozel gunlerde yapiyorum biraz ugrastirici buldugumdan.

Ispanakli yapiyorum. Ic harci ince kiyilmis sogan, zeytinyagi ispanak, tuz, karabiber. Bu kadar. Baklava yufkasini islatmak icin soda ve sivi yag kullaniyorum.
  • buf-e kür  (01.04.20 21:13:28)
Refika'nın bir patatesli börek tarifi vardı baklava yufkasından yaptığı, öneririm

  • gergedan  (01.04.20 22:00:58)