güçlendirme+kat çıkma+dekorasyon= ???

şimdi canlar... çekmeköyde babadan kalma 3 katlı bir evim var. şu anda pek de fena durumda olmayan 3 daire ile uğraşmaktayım. şimdi aklımdaki olay şu. ben bunu şööyle güzel bir güçlendirsem, üstüne bir kat çıksam, içini dışını da güzel bir dekore etsem çok şahane olacak. lakin bana kaça patlar onu merak etmekteyim. piyasadan zerre haberim yok. o yüzden ney hangi fiyattadır bilmiyorum.
evin olayı şu:

3 daire, daireler 135 m2,

yapılacaklar:

sağlam bir güçlendirme (şöyle kolonlar, kirişler falan adama benzesin),
yine 135m2'lik bir kat çıkma (burda ruhsata 40,000ytl istiyolar)
3 daireye iç doğalgaz tesisatı (birinde var)
4 daireye parke yer döşemesi
4 daireye toplam 38 taane amerikan panel kapı,
4 dairenin toplam poku pösürü. (baştan değiştiricem eski biraz)
ön cepheye şöyle güzelinden ahşaplı mahşaplı bi kaplama. (bitişik nizam yanlar kapalı, arkayı siktret)

şimdi bilen birisi bunun kaba taslak bi fiyatını çıkarsa bana, deseki şunlar şunlar süperdir, şunlardan uzak dur dese, işe yarayacak, tasarruf yaptıracak bir kaç ipucu verse bana, bu gencecik bünye kulu köpeği olmaz mı onun? oluuurr....
öptüm bilimum sakıncasız yerlerinizden.

edit: 55m2'de bahçe var, onu da düzernlettireyim elim değmişken. (çim+duvar+çit+bok+pösür+hede+hödö)=?

Merhabalar şöyle kabaca bir hesap yaparsak;

- Binaya güçlendirme gerekiyor mu? Veya nasıl bir güçlendirme yapmak lazım ona bakılması lazım.

- Üstüne çıktığın katı m2'si 250~300YTL'den maksimum 40000ytl gibi bir mebla tutar.

- Tesisatın fiyatını bilmiyorum ama çok tutmaz. Hazır tesisatın varmış boru çekilecek ve sayaçlar falan takılacak en büyük iş o.

- Lamine Parke 4 daireye 360m2 diyelim 45ytl/m2'den 16200ytl
Laminat Parke 25ytl/m2 9000ytl olur.

- 38 tane kapı kilidi, kasası dahil 150ytl'den 5700ytl.

- Sıva ve Boya yaptırtırsın ikisini toplam 10~15ytl/m2 gibi hesaplayabilirsin.
- Islak hacimlere seramik döşetirsin 15ytl/m2 gibi.
- Çıktığın katın üzerine çatı yaptırdın (membranı, kiremiti, camyünü dahil) diyelim 50ytl/m2'den yaklaşık 7000ytl.
- Dış cepheye mantolama 15ytl/m2. Siding tipi kaplamanı fiyatını bilmiyorum. Ama dış cephe kaba ve ince sıva artı cephe kaplaması (boya) 25ytl/m2 gibi hespalayabilirsin.

gibi gibi...

Tabii bunlar mevcut piyasa fiyatları fakat senin yaptıracağın işe göre artıp/azabilir.
  • sheba and the albino girls  (07.10.07 13:21:34)
ruhsat olmasa iyiymiş aslında... kat çıkmak için ruhsat lazım 40,000 ytl istiyo goduumun belediyesi. var mıdır bunun yasal bir boşluğu, ruhsatı ucuza getirme veya beleşe alma gibi bi yolu yordamı.

not: adamım yok belediyede.
  • sakingitarist  (07.10.07 14:21:27)
m^2 yi düşük gösterip ruhsata 10.000 verip 3-5 de ilgili adama vermek bir çzöüm olabilir. bir arkadaşım diyor.

  • kimlanbu  (07.10.07 16:58:07)