raporsuz tansiyon hastasına ilaç

Selam ey duyuru ahalisi,

Annem için soruyorum bu soruyu, kendisi yüksek tansiyon hastası (heyet raporsuz) ve ilacı 2 gün içinde bitecek. Normalde kendisi aile hekimine gidip ilacı yazdırıyordu fakat şu an koronadan dolayı aile sağlığı merkezine gitmesini çok doğru bulmuyorum(yüksek tansiyon+başlangıç seviyesi koah var kendisinde).

Bu işin çıkar yolu nedir, ben aile hekimine yazdırabiliyor muyum tansiyon ilacını annem adına bilen var mıdır ?

Aile hekiminin yazdığını zaten devlet ödemiyor. İlaçlar genelde yazdırılmadan parasıyla alınabiliyor. Eğer mutlaka yazılması gerekiyorsa annenizin kimliği ile gidip doktordan rica ederseniz yazarlar. Çünkü sistemde annenizin kullandığı ilaçları görebiliyorlar.

  • sorumatik  (31.03.20 21:56:08)
Normalde yazdırdığın ilaçları doktora gitmeden eczaneden direk alabiliyorsun ,coronodan dolayı önlem olarak kolaylaştırıldı.senin dediğin durumda rapor olmadığı için sorumatik in yazdığı gibi ücretini normal ödüyorsun,bu yüzden direk git eczaneden al.

  • duptıs  (31.03.20 23:01:04)
2 gün önce normal fiyatı 30 tl ile aldım anneme. çünkü henüz rapor yazılmamıştı, deneme için ilk kutuyu yazmıştı doktor. rapor olsaydı kimliği ile ücretsiz alabilirdim

  • everythingok  (01.04.20 01:34:57)
annem bu tip (raporsuz) ilaçlarını aldığı eczaneyi aramış. eczaneden 1 kişi gelip annemin kimliği ile aile hekimine gidip ilaçları yazdırımış, kendi eczanesinden temin edip getirmiş. bence sen yazdırabilmelisin. yada aile hekiminin yakınındaki eczaneyi arayıp bu gibi bir istekte bulunabilirsin. geçmiş olsun.

  • kafadanbacakli  (01.04.20 16:25:22)