[]

milli dayanışma şeysi

ben mi çok aptalım kafam mı basmıyor bu işlere biri açıklasın lütfen?

100 milyarlık ekonomik destek paketi açıklanıyor.

sonra da bu dayanışma kampanyası ortaya çıkıyor.

şimdi baktım 140 milyon civarı bir para toplanmış, bu gidişle 1 milyar bile toplanmayacak belli ki hadi 5 milyar topladı diyelim.

iyi de 100 milyar'ın yanında 5 milyar nedir ki o kadar paran var madem neden böyle bir işe girişiyorsun demezler mi adama.

niye harcadın demiyorum tabii ama suriyelilere harcanan para 40 milyar doları geçmiş sözde.

ülke gündemini toplayabileceğin 2-3 milyar tl için meşgul etmek neyin kafası?

 
o arada binbir türlü ihale yapılıyor. corona hükümetin işine geldi. kimsenin ülkenin finansal gündemiyle alakası kalmadı. siyasi de öyle. herkes corona muhabbetine takıldı. zaten pimpirikli milletiz. duyuruda da göreceğin gibi insanlar psikopat derecede bilinçsiz. bu paraların nereye gittiğini, bundan öncekilerin de nereye gittiğini sormadığımız gibi sormayacağız. dolayısıyla bu işler de keriz silkeleme. zekatını ramazana saklayanlara da çağrı yaptı reyiz. şimdiden yapın diyor zekatı bu yardım şeyine :))) yani yine cepler dolacak ^^


  • Tears of Devil  (31.03.20 19:46:25) 
"Şeysi" değil milli dayanışma kampanyası o. 100 milyar TL'lik ekonomik paket reel sektöre yönelik destekleri içeriyor Milli dayanışma kampanyası ise sosyal yardımları kapsıyor. 1 milyar TL veya 5 milyar TL meblağın ne önemi var adı üstünde kampanya gönüllü toplanan para. Böyle bir zamanda gündemde kampanya olmayacakta ne olacak?


  • acebi  (01.04.20 07:20:22) 
bu kampanya yardım vs. amaclı değil, asıl amac hükümetin tabanını ve çevresini konsolide etmeye çalışması ve acizliğini gizleme çalışmaktır.


  • nuisance  (01.04.20 09:33:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.