[]

Yarım yüz maskeler virüsten korur mu ?

Selam arkadaşlar.
Linkteki gibi yarım yüz maskeleri virüse karşı kullanışlı mıdır ?

www.3m.com.tr

 
Maske zaten sizi korumaz, maske, sizin kimseye bulaştırmamanız için.
Virüs gelecekse vücudun açıkta kalan yerlerinden zaten gelir.

  • etna  (31.03.20 18:55:05) 
Tamam, hasta kişinin bulaştırmasını engeller mi ?


  • jamalbsf  (31.03.20 18:58:16) 
Dokunmadigi sürece evet.


  • etna  (31.03.20 18:58:52) 
maske sizi korur, fakat hasta kişilerin takması daha efektif bir korunma yöntemidir. virüs vücuda ağızdan (gözden de bulaştığı vakalar var bildiğim kadarıyla) girmekte. vücudun açıkta kalan başka bir yerinden korona bulaştığı görülmüş değil. (elimizden bulaşabiliyor çünkü elimizi ağzımıza yüzümüze sürüyoruz, bu da halen kanıtlanmış değil.)

bu maskelere bir de uygun kartuş satın alman gerek. uygun kartuşu alırsan ve disiplinli olarak kullanırsan bu maske seni virüsten büyük oranda korur.
  • nabrukk  (31.03.20 19:25:23) 
Gözünüz veya açıkta kalan bir yaranız varsa onun dışında korur. Ama bunu takıp gezmek de ne bileyim...

Bu arada o filtrelerinin ömrü var.
  • neysene  (31.03.20 20:38:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.