[]

Neden sağlık görevlileri hazmat giymiyor?

Merhaba arkadaşlar,

Gerek yabancı gerek yerli basından takip ettiğim kadarıyla gözüme takılan bir şey var. Sağlık görevlilerinin çoğu sadece maske ve eldiven takıyor. Oysa hazmat giyseler daha az riske girmezler mi? Neden hazmatı bu kadar az insan giyiyor?

Acaba pratik değil ve kasıntı diye mi? Yoksa pahalı olması mı acaba? Yani tabi filtresiydi, oksijen tankıydı falan derken bayağı pahalı olur . Hatta İngiliz bir koruyucu ekipman üreticisi bir tane hazmat üretmek için alınması gereken sertifikanın 63 bin €'ya mal olduğundan bahsetmiş. Sizce bununla mı alakalı yoksa başka bir sebebi mi var aklıma gelmeyen?

 
overkill olduğu için.


  • nabrukk  (31.03.20 17:35:31) 
Maske bile bulamadıklarını soyluyorlar. Maske yokken bu var mıdır?


  • elorelia  (31.03.20 17:55:13) 
çünkü 3 seviyesini bulmak zor. 1. seviye hazmat bir işe yaramıyor. armoru düşük.


  • Tears of Devil  (31.03.20 18:39:44) 
millet aç aç diye bi karkatür vardı ya hah aynen öyle.
maske yok maske.

olsa mantıklı tabiiki.
  • rewlack  (31.03.20 19:15:41) 
Nerede yasiyorsunuz hocam? Kac gundur yeterli ekipman gonderilmiyor diye bas bas bagiran hekimlerin ttb’nin aciklamalarini gormuyor musunuz? Maskeyi bile cebimizden aliyoruz cogu zaman ne hazmati ya.


  • gibicibicis  (31.03.20 19:50:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.