edevletten işsizlik maaşı başvurusu sonrası süreç nasıl işliyor.

dün itibari ile işime son verildi.
edevletten bugün işsizlik maaşına başvurdum.
10 ay işsizlik maaşı alabiliyorum koşullara göre (muhasebeci dedi)

işkur başvurumu inceleyip bana bildirecekmiş.
kaç günde ve nasıl bildiriyorlar ?
bu yoğunlukta arada kaynar diye korkuyorum.

24 Şubat başvuru
3 Mart onay

Yani on gün civarı sonuçlanmış benimki. Mail geliyor onaylandı, şu tarihte alabilirsiniz diye. Edevletten de sorgulayabilirsiniz.

Ben 5 Mart'ta aldım ilkini ve çıkışım 21 Şubat olduğu için 8 günlüktü ilk maaş.
  • elorelia  (31.03.20 14:33:31)
muhtemelen 5 nisana yetişmez zaten yetişse de 1-2 günlük olur. 5 mayısta alırsınız ilk maaşı. 30 günde onaylanır rahat rahat. 10 gün falan sürüyor normalde.

  • ozdek  (31.03.20 14:39:15)
işinize dün son verildi ise henüz sgk'ya bildirildiğini sanmıyorum. yani işkur ekranına düşse bile eğer çıkışı göremezlerse reddediyorlar. sonra yeniden başvurmanız gerekiyor. bana böyle olmuştu. 5 mayıs'ta alırsınız. zaten 5 nisan ödemeleri yarın itibariyle ptt sistemine aktarılıyor. çekim 5'i olsa da işkur ayın 1'inde bildiriyor ptt'ye.

  • abukkraker  (31.03.20 23:51:50)