[]

Tüm dünyada corona iyileşme oranları ölümden fazlayken Tr'de tam tersi

Türkiyede iyileşme oranı ölüm oranından daha az. bunun sebebi ne olabilir? sizce sadece kötü sağlık sistemi mi yoksa başka sebepleri olabilir mi?
 
Ölmek için 1 hafta yetiyorken iyilesip taburcu olmak icin 3-4 hafta gerekmesi yuzunden. Bu rakamlar su anda yorumlanabilecek rakamlar degil. Her sey bitip salgin kontrol altina alindiktan sonra uzerine konusulabilir.


  • icim urperiyor  (31.03.20 14:00:35) 
İcim urperiyor +1 mesela ben ilk günlerde yapılan İtalya karsilastirmalarini da hiç doğru bulmuyorum zira italya olayı günler sonra ciddiye almaya başladı, o dönemde tüm dünyada yapılan test sayılari çok azdı vs. Birebir aynı dönemdelermis gibi karşılaştırma yapmak doğru değil. Her şey bitsin ancak o zaman yorum yapılabilir.


  • fraise  (31.03.20 14:12:45) 
@fraise, tam da bu yüzden daha çok korkmak gerekmez mi?
italya sonra ciddiye almaya başladı ama bizim bakanlara göre biz erken önlem almaya başladık, buna rağmen bizdeki rakamlar adamların cddiye almadığı halen bile yüksek

  • €xpolerer  (31.03.20 15:03:53) 
Explorer, evet ama o sırada yapılan test sayıları çok azdı. Yani onlarda resmi olarak 100 tane görünüyorken aslında çok çok daha fazla vakaları vardı, farkında değillerdi. Bizde 10. Günde yapılan test sayısı onlara göre daha fazla dolayisiyla vaka sayisi da fazla. Bu yüzden resmi rakamlar şu an için çok oynak, ancak süreç bitince göreceğiz neyin ne olduğunu.


  • fraise  (31.03.20 15:07:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.