[]

Sahilde yürüyüşe ceza, caddeye çıkarsan ceza yok mu?

Caddebostan sahilde yürürsen ceza yazıyorlar ama bağdat caddesinde yürürsen problem yok mu? Doğru mu anlıyorum?
 
böyle saçma şey olmaz, benim evime sahilden gidebiliyorum mesela, ne diyecekler evine diğer yoldan git mi? :D


  • monicapp  (31.03.20 11:40:06) 
Caddebostan sahil eve gidilecek yol değil. Orada hangi amaçla bulunduğun belli oluyorsa ceza keserler.


  • himmet dayi  (31.03.20 11:58:30) 
Evet doğru, gayet mantıklı bir uygulama. Caddebostan sahile giden vakit geçirmeye gider piknik,yürüyüş,spor,balık tutma vs. Bağdat caddesi'nde ise insanların topluca birarada bulunabileceği bütün mekanlar alınan tedbirler çerçevesinde kapatıldı maksat insanların topluca bir ada bulunmasına engel olmak. Bağdat caddesi sahil gibi düşünülemez sonuçta insanlar bağdat caddesi'ni ana arter olarak olarak kullanıyor.


  • acebi  (31.03.20 13:17:12) 
bu yasak sadece hafta sonu değil miydi? ne zaman hafta içi de dahil oldu?


  • NightBringer  (31.03.20 14:56:39) 
doğru ve mantıklı.
boş sahilde kimse sosyalleşmek dışında bir ihtiyacını gideremez. (dükkan, iş merkezi vs yok)
ayrıca toplu halde bulunmaya elverişli.

bağdat caddesinde evi, alış verişi, doktoru vs herhangi bir ihtiyacı olabilir.
  • rewlack  (31.03.20 15:23:16) 
aptalca bir şey. sokağa çıkma yasağı mı var anlamadım? varsa öyle bir şey devletin ilgili mercileri çıksın açıklasın. 2.5 haftadır evden çıkmıyorum bu benim insiyatifimde olan bir şey. eğer ceza kesilecek bir durum varsa 65+ gibi çıkıp açıklarlardı herhalde. öyle bir şey duymadım şimdilik.


  • golgi aygıtı  (31.03.20 15:27:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.