[]

Bilim Kurgu Dizi Tavsiyesi

Person of Interest gibi bir şahesere olan özlemim 3. sezonuyla birlikte iyiden iyiye şahlanan Westworld'le biraz diner gibi oldu. Nolan'ın bu iki işi birbirine oldukça paralel zaten.

Battlestar Galactica var aklımda fakat o havalarda değilim şu sıralar. Daha cyberpunk, yapay zeka gibi konseptlerin dünyaya, toplumsal yapıya etkilerine vs. hevesim var.

Beğendiğiniz bilim kurgu dizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

 
Daha felsefi yaklaşım istiyorsan Electric Dreams izleyebilirsin. Bilim kurgunun üstadı philip k. Dick'in kısa hikayelerinden yapılmış bir antoloji serisi.


  • Bruce  (31.03.20 03:33:38) 
netflix'te lost in space var. bir şaheser değil ama fena değil.


  • kimlanbu  (31.03.20 09:17:10) 
altered carbon'a bakabilirsiniz.


  • shadowfollower  (31.03.20 12:11:31) 
Netflix'te %3 var. Çok başarılı bulduğum distopik bir bilimkurgu, kesinlikle öneririm.


  • burka  (31.03.20 12:14:31) 
@Bruce Do Androids Dream of Electric Sheeps :D Philip K. Dick'i çok severim, çok sevindim. Teşekkür ederim.

@Shadowfollower Altered Carbon'u izledim. Kitabı da raftan göz kırpıp duruyor, bir ara okumayı düşünüyorum.
  • joker hakki  (31.03.20 16:16:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.