[]

Mubi çok sıkıcı değil mi?

Aslında sanattan kopuk bir birey değilim. Nuri Bilge Ceylan filmlerini otobüs camı izler gibi izlemeyi severim ne kadar baysa da. Ama dünden beri bakıyorum bu mubiye içim bayıldı. Başlatıyorum yarısında çıkıyorum.

Dün Sonbahar diye bi film izledim. Manzarası güzel eyvallah da bitirene kadar işkence çektim. Yok mu şu an gösterimdekilerden düz adamı eğlendirecek sanat filmi? Şimdi bu mubide haftalık filmler değişiyor. Beklesem gelir mi güzel bişeyler? Şimdiden tşk.


 
benim icin hic degil, sikici olan netflix. su anki filmlere baktim, filmlerin yarisi gayet ilginc benim icin, zamanla farkli filmler gelecek ama su anda bu haldeseniz cok da farkli bir sey beklemeyin derim


  • hewit  (30.03.20 20:29:14) 
filmler haftalık değil. günlük gelip bir ay boyunca gösterimde kalıyor. ben filmleri çok beğenmiyorum, daha iyi şeyler gösterilebilir yani ama düz adamı eğlendirecek sanat filmi olmuyor pek öyle. aşağı yukarı gördüğün gibi genelde. şu anki listede 4 tane joseph losey filmi var ön planda bence, onları deneyebilirsin belki. burning geldi dün, öyle.


  • tepedeki psychedelic adam  (30.03.20 22:46:40) 
Hareketli filmler de geliyor. Güney Amerika filmlerine bakarsın. Ama işte dünya capinda oturmuş bir sanat filmi algısı var, dış sesi daya, hikaye anlatma, olay anlatma, durumu ver, gerisini izleyici doldurur vs. Karakterleri konuşturma, kimse derdini anlatmasin falan. İç sıkıcı bence de. Kötü hikayelerle de bu formülle jüri özel ödüllü art house movie haline getirebiliyorsun. İnşallah dünya olarak bu darbogazi da atlatırız.

Sağlam hikayeler, filmlere de denk geliyorum ama arada.
  • epistemic_regress  (31.03.20 00:05:04) 
Güney Kore filmi Burning var şu an gösterimde. Geçen onu izledim ve beğendim. Deneyebilirsin.


  • ateslizenci  (31.03.20 19:12:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.