Video şeysileri

Böyle bir işe bulaştım. Pekte bilmem, bir programdan yaptığım animasyonu render alıyorum.
Videolardaki tek değişken sıkıştırma biçimi; çözünürlük 1680*1050 SÜRE:4sn
1.ffvcodec- 1,5 mb görüntü berbat, böle karelenme gibi şeyler var.
2.HelixYV- 337 mb görüntüde mor şekiller çıkıyo. Mediaplayer clasic de yemio GOM 2. seferinde düzgün oynatabiliyor.
3.Intel IYUV 337 mb; bunda ilginç olan tüplü tvlere yaklaşınca çizgi gibidir görüntü. Öyle işte video, bunu baştan es geçtim
4.Microsoft Video 28mb 320*240 görüntüyü büyültmüşsün gibi
5.TAM KARE 900 MB Tamam işte asıl elde etmek istediğim pürüzsüz görüntü. Ama bunu hangi sistem oynatır? 4sn 900 mb. Akıl işi değil.
6.Radius 26,2 mb Görüntü güzel(tam kare kadar değil)
Animasyonun toplam uzunluğu 20dk civarında. ilk 4sn de böyle sonuçlar aldım.
Şimdi birkaç sualim var;
Öyle bi program olmalı ki tam kare videoyu görüntü kalitesi bozulmadan dosya boyutunu küçültebilmeliyim.
1080p filmlere bakıyorum görüntü kalitesi de harikulade, boyutu benim animasyondan küçük.
Yani öyle bişey istiyorum ki Tam Kare deki gibi pürüssüz görüntü, boyutu da herhangi bir sistemin oynatacağı kadar.
Bi el atın canlar.Hiçte bilmediğim bişey. Programdaki tüm sıkıştırıcılar bunlar.
Not:Çözünürlüğü düşüremem.

sen ne yüce bir insansın. 8,71mb oldu. Çok teşekkür ederim

  • I'mNotDone  (27.04.10 23:29:06)