borçlar ve gelecek

Havacılık sektöründe çalışıyorum. şu an için işten çıkarma yok fakat 2021 yıllık ücretli izinleri bile nisan programına yansıtılarak bir şekilde ücretsiz izin dahi vermemeye çalışıyor şirket.

fakat gidişat kötü olduğu için tahminim kısmi ücretsiz izin verilme durumları olabilir.

şimdi böyle bir durumda kira ödemesini erteleme talebinde bulunabilirim ama bunun için beklemeye devam etmeli miyim?

bir de kk'daki borçları ertelemeli miyim yoksa tam değil de asgarisini ödeyerek mi devam edeyim?

bu sorular aklıma takıldı.

amacım parayı mümkün olduğunca elde tutmak.

işler yoluna girdiğinde zaten borçlar vs. ödenir diye düşünüyorum fakat işten çıkarma olursa o zaman büyük sıkıntı.

edit: silecek duyurum yok. fırsatçı dediğiniz maskenin tanesini bilmem kaç liraya satan eczacılardır. farklı görüşleri almak için soru soruyorum zaten.

maaşınızı almaya devam ediyorsunuz ve ilk aklınıza gelen kira ödemesini ertelemek.

hayır şu an yapmanız gerekenler:
- elde para varken kredi kartlarına yatırıp borçları kapatmak. yeni borç da yapmamak.
- lüks tüketimi tamamen durdurmak. zaten dışarı çıkamıyoruz o kıyafete ihtiyacın yok.
- fazla dertlenmemek.
işten çıkarılırsan işsizlik maaşı var. çalışma sürene bağlı ama 10 ay daha yetecek bir para gelecek. yani borcun olmaza hayatını yine bir şekilde idame ettirebileceksin.

işten çıkarılırsan kirayı düşünürsün.
  • ozdek  (30.03.20 12:18:42)
Kk asgari ödemek gökten para yağmadığı durumlar için söylüyorum, en son 2002de hesapladığımda çok saçmaydı. Hala öyle mi bilmiyorum.

Kira ödemeyi ertelemeyi küfür eder gibi talep etmek yerine ödememeyi ve ilgili telefonları açmamayı deneyebilirsiniz.
  • ycm  (30.03.20 12:20:23 ~ 22:10:26)