[]

sözlül açılıyor mu sizde?

yoksa bu e devletteki durum yüzünden erişim mi engellendi?
 
bana da ole geliyo sanki ama bilemedim.


  • lata  (29.03.20 21:58:13) 
Açılmıyor ben de onu düşünüyordum şimdi. E devlet’e ne olmuş?


  • irene  (29.03.20 22:00:04) 
ne olmuş edevelette?


  • plastic_angel  (29.03.20 22:00:23) 
Açılmıyor.


  • icimdekipollyannatinerebasladi  (29.03.20 22:04:48) 
açılmıyor.

ama alıştık artık akşam bu saatlerde erişilmiyor. muhtemelen açıklanan vaka ve ölüm sayılarının sahte olduğu ortaya çıkınca* yoğunluk oluştu.

* e-devlet olayı şu:
e-devlet üzerinden belediyelerin ölüm sunduğu vefat haberleri görülebiliyor. istanbul için sorgu yapıldığında dün itibari 20 ya da 21 kişinin ölüm sebebi için covid-19 yazılmıştı. bugün saat 17'de baktığımda 10-11 kişi vardı, sadece istanbul'da o saate kadar ölüm sebebi covid yazılan kişi. üstelik medyada yer alan covid sebebiyle hayatını kaybeden bir kaç kişi listede bulunduğunda yanında doğal ölüm yazıyor ya da hiç bir şey yazmıyor(muş).

yani sözün özü açıklanan sayılar, tahmin ettiğimiz gibi, gerçeği pek yansıtmıyor.
  • biseysorcaktim  (29.03.20 22:47:29) 
Yillardir Boyle. Herkesi uye yapiyorlar ama bunu uygun kapasiteyi ise bir turlu saglamadilar. Nasil bir bosvermislik ilginc dogrusu.


  • baldur2  (29.03.20 22:57:36) 
yurtdisindan da acilmiyor.

burada aktif oluyorum logout olmayam diye
  • yoggi  (29.03.20 23:16:06) 
e-devlette istanbul da 20 kişinin koronadan öldüğü görünüyordu bir günde oysaki bakan rakamı türkiye için bile 16 dye açıkladı, farkedilince sistemi kapattılar. sözlüğü bilmiyorum.


  • Big bada bum bum  (29.03.20 23:31:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.