[]

Kedinin mama üzerini örtme çabası

Kedimiz yaş kuru fark etmeden mamalasını yedikten bir süre sonra üzerini örtme çabası ıçine giriyor. Boş boş parkeye pati atıp üzeri kapanmış mı diye kokluyor bir de.

Sebebi ne olabilir?


 
bi zaman aç kalmış ve psikolojisi bozulmuş.


  • ycm  (29.03.20 21:21:04) 
içgüdüsel olarak, kapatıp saklamaya çalışıyor işte.

bizimki de toksa ve yemek varsa öyle kapatıp daha sonrası için saklıyor kendince.
  • kucukne  (29.03.20 21:22:11) 
benimki de yapıyor aç olmadığı zaman saklamak için sanırım.


  • adventchant  (29.03.20 22:08:33) 
@ ycm sen hayvan psikoloğu musun her anormal davranışa psikolojisi bozulmuş diyosun


  • yeliz adeley  (29.03.20 22:17:51) 
daha sonra yiyebilmek için, içgüdüsel olarak saklıyor. ama genelde gözlemlediğim kadarıyla çok beğenmediği mamalara öyle yapıyorlar. benim kedim en azından öyle. beğendiği mama olunca toksa bile bir şekilde bitiriyor beğenmediği olursa bir kısmını yiyor geri kalanında o hareketi yapıyor.


  • thelongdark  (29.03.20 23:07:03) 
daha bugün eşimle bu konuyu konuşuyorduk. kedimiz mamasını inanılmaz çok seviyor aşık resmen mamasına, sürekli kapatma hareketi yapıyor. sanırım saklamaya çalışıyor kimse yemesin diye. aynı şeyi suyuna da yapıyor, bizim içtiğimiz sudan veriyoruz ona içme suyu. beğenmemesi imkansız :)


  • matilda  (30.03.20 00:45:55) 
evet


  • ycm  (30.03.20 22:12:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.