Anime Tavsiyesi / Postapokaliptik - Bounty - Battle Royale Gibi Birşeyler

Merhaba

Çok okudum araştırdım ama içime sinen bir anime bulamadım. Şöyle güzel bir post apokaliptik olur, bounty hunder olur, battle royal gibi kapışmalı birşeyler olur artık ne tavsiye ederseniz kabulümdür. Sevdiğim, izlediğim animeleri listeliyorum.

Cowboy Bebop : Hastasıyım, çok severim.
Samurai Champloo : Bunu da çok severek izledim.
Afro Samurai : Beğenerek izledim, çok beğendim.
Durarara : Merakla takip ettim, 2. sezonu çoktan çıkmış. Baştan tekrar izleyebilirim.
Planetes : Fena bulmadım, animeyi tamamladım.
One Outs : Sürükleyici ve farklı buldum, sıkılmadan izledim.
Fractale : Fena bulmadım, sevdim diyebilirim.
Blue Lagoon : Konusu güzel gelmişti ama beklediğimin çok altında kaldı, sevmedim.
Hellsing : Elbette çok sevdim, yeri geldi düğünlerde bile takımı takıp seyrettim.
Last Exile : Sevdim, bu tür steam punk temalı yapımları beğeniyorum.
Steins Gate : Güzel buldum, pek bayılmadım ama tamamladım.
Shingeki No Kyojin : Fena bulmadım, 1. sezonu tamamladım.
Death Note : Çok beğendim, malum kişinin ölümüne kadar soluksuz izledim. Sonra biraz soğudum tabi.
Gantz : İzleyeli çok oldu ama fena bulmadım.
Btooom! : Güzel buldum, seriyi tamamladım.
Death Parade : Oldukça beğendim, sıkılmadan tamamladım.
Deadman Wonderland : Hiç fena değildi.

Listemdekiler :

1. Ergo Proxy
2. Psycho Pass
3. Devilman Crybaby

darker than black

  • nahtoderfahrung  (28.03.20 17:31:53)
@nahtoderfahrung
Hay allah razı olsun ! O da listemdeydi, aklımdan çıkmış gitmiş valla.

  • burka  (28.03.20 17:37:09)
listenin ilk 2sini önermeye gelmiştim. ergo proxy çok anlayamadım çok sevememiştim ama psycho passin ilk sezonu muazzam. Shoujo Shuumatsu Ryokou sevimli tatlış. matrix seviyorsan the animatrix. post apokaliptik değil tamamen ama shinsekai yori seversin.

bu arada shingeki no kyojinin ilk sezonunu normal izleyicilerin haricinde tüm anime izleyicileri yere göğe sığdıramazken çok beğenmemiştim ama sonraki sezonlar mükemmel geçti. devam et bence.

redditte şöyle bir liste yapmış adam yeni başlayanlar için karantina günlerinde. i.redd.it

shounen tarzda fantastik falan istersen başka şeyler önerebiliriz.
  • glamdr1ng  (28.03.20 17:56:05 ~ 17:59:17)
ergo proxy +1 (benim en sevdiklerimden biridir)
elfen lied (aşırı kanlı ama bayağı güzel)
netflix'de anjin'i izlemiştim o da iyiydi. ilginç bir konusu var.
eraser var - biraz sci fi biraz çocuk romantizmi, konu güzel, sonu dokunaklıydı bayağı
yine netflix'den bir tane, kengan ashura (keyifli bir dövüş animesi)
bir de listende code geass'ı görmüyorum?
steam punk beğeniyorsan Koutetsujou no Kabaneri (Kabaneri of the Iron Fortress) var ama sadece 1 sezon oldu.
bunlara ek olarak berserk'i öneririm. konusu yazdıklarına pek benzemiyor, yine de çok iyidir.

ek:
ghost in the shell de süperdir. filmleri ve birkaç sezon dizisi var.
  • panamera  (28.03.20 18:50:01 ~ 18:53:00)
@glamdr1ng
Animatrix'i yazmayı unutmuşum evet, onu seyrettim. Özellikle de o The Second Renaissance bölümleri çok iyiydi. Shinsekai yori'e bakabilirim ileride. Attack on Titan'a bir şans verip devamını getirebilirim aslında. Reddit görseli bir türlü inmedi, adeta internetin karadeliği gibi bir dosya boyutu var herhalde...

@panamera
Elfen Lied'ı birkaç sene önce bakmıştım, pek sarmamıştı. Code Geass'ı biraz seyretmiştim ama nedense pek ilgimi çekmemişti. Evet Berserk'i anımsadım, zamanında listeme eklemiş ancak seyretmemiştim bu iyi oldu. Koutetsujou no Kabaneri'e baktım, güzel görünüyor. Sanırım onunla başlayacağım. Ghost in the Shell'i de seyretmiştim, listeme eklemeyi unutmuşum.

Ayrıca, şu animelere ne diyorsunuz ? Gezerken gözüme çarptılar da :

1. Kimetsu no Yaiba / Demon Slayer : Bunun 2019'un en popüler animesini olduğu gözüme çarpmıştı. Konusu da güzel gibi duruyor.
2. Levius : Bu da galiba Netflix animelerinden bir tanesi. Artık Netflix'in kendi yapımlarını gördüğüm anda uzaklaşıyorum ama buna bir şans verebilirim diye düşündüm.
3. Peki ya Slam Dunk ?
  • burka  (28.03.20 20:25:15)
kimetsu no yaiba çizimler, soundtrack falan çok iyi. izle kesinlikle. en sevdiğim animelerden.

slam dunkı bi arkadaşım çok severdi. çok komik falan diyordu bilmiyorum
  • glamdr1ng  (28.03.20 21:31:55)