eve gelen market poşetlerini dezenfekte ediyor musunuz?

biz alıp balkona koyuyoruz birkaç saat bekleyip öyle alıyoruz içinden. yedikçe de sabunlu suyla siliyoruz vs. sizde durum ne?

2 gun balkonda tutuyordum artik atiyorum. Korkuyorum iyice :/

  • bradshaw  (28.03.20 16:44:25)
ürünleri hemen çıkartmam gerekmiyorsa 48 saatten fazla tutuyorum.
hemen çıkartacaksam atıyorum.

  • rewlack  (28.03.20 16:53:14)
eve giren her obje yıkanıyor, yıkanamayacak olanlar kimsenin girmediği bir odada min 48 saat güneşte kalıyor.

  • angelofdeath  (28.03.20 17:00:09)
Biz direkt eldivenli ellerimizle kapinin disinda malzemeleri cikartip, toplayip atiyoruz.

  • la.luna  (28.03.20 18:24:22)
benim teknik şu.
migros sanalmarket'ten alıyorum. evin altında depoya koyduruyorum.
sonra 1 gün bekliyorumki getiren elemanın nefesinden havada asılı virüsler yere çöksün.
sonra 1:10 sulandırılmış çamaşır suyunun içinde 1 dakika bekletip, ayrı kapta suyun içinde bekletip, sonra kurumaya bırakıyorum.

eğer ambalajın içindeki ürünü boşaltabiliyorsam tekniğim şöyle.
mesela fasülye,mercimek gibi. makasla ambalajı kesip 5 lt pet şişesinin içine huniden döküyorum.
  • aslindasorunumpsikolojik  (28.03.20 18:28:11)
uzgunum ama hayir. bunun sonu yok.

yalniz yasiyorum, her sey kontrolum altinda.
  • yoggi  (28.03.20 18:53:08)
Biz balkona koyuyoruz 1 gun

  • engiribord  (28.03.20 19:56:37)
Ateş kara yanılıyor ya da sallıyor
www.livescience.com
the new england journal of medicine'e göre, plastikte 72saate, çelikte 48saate kadar tutunabiliyor(viable).
www.nejm.org

62-71% etanol ya da
0,5% hidrojen peroksit ya da
0,1% sodyum hipoklorit içeren dezenfektanla garantili temizlenebiliyor coronavirus
  • esref  (28.03.20 20:22:00 ~ 20:25:31)
Buharlı temizleyicilerle kapı girişinde buhar tutsak işe yarar mı acaba?

  • condom kurşunu  (28.03.20 20:49:42)