IP Adresiniz Belirlendi Uyarısı

Merhaba, kardeşimin bilgisayarında ''Ip Adresiniz belirlendi bu siz ve korsan yazılımlar için zararlı vs'' gibi bi yazı çıkmış. Bu uyarıyı ile daha önce kaşılaşan ya da ne olduğu konusunda fikir sahibi olan var mıdır? İlk etapta kredi kartını e-ticarete kapattık, biraz google ladım ama bişey bulamadım. Nedir siz ce bu ? ne yapmak gerekir?

Antivirüs programı uyarısı mı? Paket satmak için bu şekilde korkutuyorlar genelde.

  • the coon  (28.03.20 05:13:53)
Olabilir bak doğru söylüyorsunuz ama eğer böyle bişey var ise bu çok kötü bir pazarlama yöntemi, valla kardeşim de tam bir teknoloji özürlü bakalım nasıl halledeceğiz,
Not: farklı şehirlerdeyiz.

  • paramolacak  (28.03.20 05:33:37)
Bazı torrennt sitelerinde de çıkar bu uyarı VPN uygulaması satmak için.

  • ganosh  (28.03.20 05:33:41)
Klasik işlerini hallettiği bir bilgisayar bu torrent'in t sini bilmez :)

  • paramolacak  (28.03.20 05:37:46)
Bilgisayardan değil de girdiği bir web sayfasından çıkmıştır o, sağ alttan. Tamamen sahtekarca pazarlama yöntemleri.

Kardeşiniz bilgisayara virüs programı kursun ve çok fazla kafaya takmasın.

Avira var mesela, hem ücretsiz hem de başarılı; www.avira.com ücretsiz olan seçenek 10 yıldan fazladır bana yetiyor.
  • John Bloor  (28.03.20 07:43:24)
IP adresi dediğimiz şeyi internette ziyaret ettiğimiz her site görebilir zaten. Bu korkulacak bir şey değil. İçiniz rahat edecekse modemi kapatıp açın değişir.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (28.03.20 08:04:44)
muhtemelen reklam görmüş. yasaklı yerlerde de gezmiş olabilir :)

  • false pretension  (28.03.20 08:23:44)
"Sayfaya giren 1.000.000'uncu kişisiniz, ödül kazandınız." yazısını görürse o da gerçek değil.

  • himmet dayi  (28.03.20 08:46:28)
teamviewer ile bakabilirsin.

  • sutlu nescafe  (28.03.20 11:56:54)