[]

Corona olan ağır hastaya Kemoterapi

Verilse en azından ölmekten kurtulmaz mı?
 
Yoo niye kurtulsun ki? Kanser tedavisi alanlar hastalık karşısında daha korunaksız hatta.


  • nundu  (27.03.20 23:50:06) 
Kemoterapi= mitoz durdurucu=savunma hücresi üretilmez= ölür


  • masseter  (27.03.20 23:52:17) 
aksine daha beter hale gelebilir.


  • candide  (28.03.20 00:01:18) 
boğularak ölmesine alternatif bir ölüm sürecine girer, hücre ile mücadele virüsle mücadeleye benzemez.


  • docrivers  (28.03.20 00:05:05) 
daha hızlı öldürür. bağışıklık sistemi, buyur abi dükkan senin demiş olur.


  • scudman1  (28.03.20 01:34:13) 
kanser vücudun kendi hücrelerinden kaynaklanır. vücut hücrelerinin kontrolden çıkması olarak düşünebilir. kemoterapi de hızlı büyüyen/bölünen vücut hücrelerinin büyümesini/bölünmesini yavaşlatan/durduran bir tedavi. aynı zamanda sağlıklı hücreleri de olumsuz etkileyip bütün vücudun anasını ağlatabilir.

virüsler sağlıklı hücrelerin içine girerek hücreye kendi proteinlerini ürettiren, hücreyi bir fabrika olarak düşünürsek fabrikayı ele geçirip kendi istediği gibi çalıştıran şeyler. kemoterapi nasıl çalışacak? spesifik olarak virüs bulaşmış hücreleri bulup saldırması lazım. kemoterapi bunu yapamaz. kemoterapinin olayı hızlı bölünen hücrelerin bölünmesini yavaşlatmaktır, ama virüs bulaşan hücre bölünmez, adeta yeni virüs üretme fabrikalarına dönüşür.
  • nabrukk  (28.03.20 01:46:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.