[]

ödenmeyen kiraya yapılamayan işlem

Merhaba
Kiracımız bu ay kirayı yatırmadı, öğrendik ki 3 ay da aidatı yatırmamış. Aradığımızda da pişkin pişkin icra daireleri kapalı mahkemeler kapalı hiç bir şey yapamazsın diyor.
Bir yardım ben ne yapabilirim?
Not: ben de kiracıyım ve virüs salgınını bahane ederek kiramı ödememezlik yapmadım. kiracılarım karı koca biri emekli ek iş de yapıyor eşi de belediyede memur olarak çalışıyor. Yani sabit maaşlı çalışanlar.

 
aslında hukuk dışı yolları hak ediyorlar bunlar hak etmesine ama yine de hukuktan şaşmayın. avukata danışın bence. noter üzerinden ihtar gönderip sonra da def edebiliyorsunuz diye biliyorum. ama süreç uzun sürüyor.


  • christoph waltz  (27.03.20 17:21:23) 
Okuyunca ben dertlendim burda. Sadece bunu söylemek istedim. Karaktersizler..

Kaç yıllık kiracilar bu arada?

resmi prosedürle kısa sürede bir yaptırımınız olmaz diye biliyorum ama uzun vadede kıçlarına tekme vurursunuz.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (27.03.20 18:05:45) 
o icra daireleri açılacak elbet der kapatırdım.
ayıp. millette ar kalmamış.

  • ozdek  (27.03.20 18:18:58) 
Durup dururken kimse "icra daireleri kapalı mahkemeler kapalı hiç bir şey yapamazsın" demez. Görüşmenizde ki üslubunuz nasıldı acaba ? Düzenli aidat ve kira ödemesi yaparken ödemeleri aksadıysa bir problemi olabilir. Bunu uygun bir dille sorduğunuzda düzgün cevap alırsınız. Bu monolog aktarımınızdan çıkan tek şey geciken kira yüzünden icra ile tehdit etmiş olmanız.


  • delikedidilimiyedi  (27.03.20 21:09:42) 
belki avukat vardır veya benzer durumu yaşayan vardır diye hukuki olarak bilgi talep etmiştim, pzt bir avukata danışacağım.
2 senelik kiracımız. hep 2-5 gün arası geç yatırırdı, ona laf söz etmezdik. ama bu ayki 10 günü aştı.
kiradan dolayı değil de yönetim bize ulaşıp 3 aydır senin kiracı aidatı ödemiyor diyince hafta başında telefonla görüştük, tamam yatıracam cumaya kadar mühlet dedi. insanlık gösterdik bekledik. cuma ne aidat ne de kira gelmeyince tekrar aradık. şu an ohal kapsamında olduğumuzu öğrendik, bu süreçte kirayı ödemeyeceğini ve icra-mahkemelerinde kapalı olduğunu belirtti suratıma kapadı telefonu. arıyorum açmıyor. icra-mahkeme tek kelime etmeden süreç bu şekilde gerçekleşti.
  • çamur  (28.03.20 06:44:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.