virus kapma sorusu

diyelim riskli bir yere dokunduk. ve akabinde istemsizce parmagimizi agzimiza soktuk. o esnada agzi kolonya, alkolle yikamak virusu oldurur mu? yada ne bileyim viski, votka falanla gargara yapmak?

Tekrar yazıyorum, cepten yazdığım için duzeltemiyorum:
Virüsün vicuduna dağılma, girme, sızma hızı ile alkolün temizleme hızını karşılaştırdığımda senin onermeni mantıklı bulmadım. Yani virüsü eğer eline bulasmissa naoarsan yap elini agzina, burnuna, gözüne sokarsan vicuduna bulaşır diye düşünüyorum.ama bu işlerin uzmanı değilim ve sağlık vs isinden hiç anlamam. Tamamen mantık kurdum.

  • fempusay  (27.03.20 12:14:27)
kolonya ve alkolle yıkamayın.bence yıkayamazsınız bile çok acı bir tat bırakır tükürürsünüz. yanlışlıkla yutabilirsiniz. votka viskinin alkol oranı düşük %45. en az %60 alkol öneriliyor kolonyalar için. saf alkolün de öldürmediği söyleniyor.

  • fezagezgini  (27.03.20 12:18:20)
Bu şekilde kafanıza şeyler sokarsanız her an ağzınızı olmayacak şeyler ile yıkayıp sonunda zehirlenebilirsiniz.

O yüzden bağışıklık sisteminiz için bol yeşillik, et, bakliyat yiyin. El temizliği falan standart şeyleri yapıp biraz toplumdan uzak durun gerisini bırakın.

Saf alkolden 30 kişi öldü ülkede, iran'da daha fazla.
  • ykyt  (27.03.20 12:28:11)