[]

Aids-hiv virüsü

Bu virüsü kapan ve tedavi gören bir kişinin bu virüsten tamamen kurtulma şansı yok mu?

Not: hasta değilim.


 
Geçenlerde tamamen iyileşen 2. Vaka ilan edilmişti ama corona haberleri arasında kaynadı gitti tabii, yabancı kaynaklardan aratırsanız çıkar


  • amugochi  (27.03.20 07:00:11) 
Çok çok çok düşük bir ihtimalmiş ama var. Bildiğim kadarıyla tedavi edilememe sebebi her vücutta başkalaşması ve tedavi yönteminin işe yaramaması. O yüzden yıllardır bulunamıyormuş. Ama bu süreçte geliştirilen ilaçlar sayesinde düzgün bir yaşamla hiçbir etkisini göstermiyormuş.


  • patos64  (27.03.20 07:21:48) 
50 milyon hasta içinden 1-2 kişinin iyileşmesi, bilimsel olarak "bu virüsten kurtulma şansı yok" denebilir belki.

Ama ilaçlarla ve düzgün bir yaşamla ömür boyu bu hastalıkla yaşanabiliyor, Allah muhafaza etsin.
  • John Bloor  (27.03.20 07:58:54) 
İyileşen iki hasta da kanser. Yani öyle şanssız olmalı ki insan önce hiv pozitif ardından da kanser olmalı ve verilecek tedavi için uygun olmalı. Sadece bu iki hastada işe yaradı şimdilik. Oldukça zor ve pahalı bir uygulama. Genele yayılabilecek bir tedavi değil.


  • tessera  (27.03.20 08:36:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.