[]

Uçak yolculuğu riskli mi?

Ankara'da öğrenciyim. Ailem memlekete çağırıyor. Havalimanına gidiş gelişleri katarsak 3 saat otobüs ve 1 buçuk saat uçak yolculuğu yapmış olacağım. Virüs kapıp onlara bulaştırmaktan korkuyorum. Belki de zâten virüsü taşıyorumdur.

Onlar da haklı olarak bu süreç daha aylarca sürerse gereksiz yere orada mı kalacaksın diye soruyorlar. Üniversitelerin açılmayacağı kesinleşti mâlûm. Siz olsanız ne yapardınız?

Annemle babamın yaşları 52-56 bu arada.

 
Ailenin sağlık sorunu yoksa evine dön.


 • bahoho  (26.03.20 23:23:25) 
ben olsam şu arabayla giderken yanına yolcu alınmasını sağlayan uygulamalara bakardım. blablacar mıydı neydi. denk getirirseniz en azından 1 kişiyle gitmiş olursunuz. hatta maske takabilirsiniz


 • asbe  (26.03.20 23:29:05) 
Avis ile araba kiralayıp başka şehirde teslim edebiliyorsun bi bak istersen


 • aids rakun  (26.03.20 23:36:40) 
güzergâhta bla bla ilanı yok, ehliyetim yok araba kiralayamam :(


 • istambul  (26.03.20 23:38:10) 
Taksi ile git havaalanına


 • fezagezgini  (26.03.20 23:39:27) 
benim çok pimpirikli bir arkadaş var geçen cuma gecesi hatay a uçağını kaçırdı.. ertesi sabah adana üzerinden bir de otobüse binerek hataya gitti. maske eldiven ve güneş gözlüğü takmış. üzerine de yağmurluk gibi bir şey giydi..

ben tedirgin olurdum açıkçası.. ama eve de dönmek isterdim..
 • omonia  (26.03.20 23:44:42) 
taksi tutup yani araç kiralayıp git, maske eldiven falan tak
orada harcayacağın paranın çok küçük bi kısmını arabaya verirsin işte.

 • rewlack  (26.03.20 23:45:55) 
@rewlack, bildiğim kadarıyla maske virüs kapmanızı değil saçmanızı engelliyor...

Yanıtlar için teşekkür ederim. Sanırım en azından dört beş gün daha bekleyeceğim karar verebilmek için. Pek umudum yok ama inşallah ülke genelinde durum kötüye değil iyiye gider
 • istambul  (26.03.20 23:53:28) 
Evet riskli. Günlerden beri bütün yetkililer evden çıkmayın çağrısı yapıyor mümkünse 2 -3 haftalık aile ziyaretinizi öteleyin ve bulunduğunuz yerden ayrılmayın. Hem belki siz veya ailenizden biri virüsü taşıyordur lütfen bulunduğunuz yerden ayrılmayın dışarı çıkmayın. Resmi makamların çağrılarına uyun son pişmanlık fayda etmez.


 • acebi  (27.03.20 00:08:28) 
polemik yaratmak seni incitmek istemem ama şöyle diyesim geldi;

bravooo doktorlar falan neden takıyor tam yüz koruma maskesi acaba?
gardaşım;
1.hasta olan adam maske takıyor mu sence bizim ülkemizde? hadi toplumun kafasını geçtim, hasta adam farkında da olmayabilir.
2.hadi etrafta hiç virüs hiç yok, yüzüne damlacık yoluyla da geçmeyecek. en azından elini yüzüne götürmemiş olursun. o işe yarar.
 • rewlack  (27.03.20 00:34:00) 
zor konu ama ya allah diyerek önlemini alıp memlekete gitmende fayda var. aylarca ankara'da kalmam sorun değil diyorsan takıl tabi. ama durum iyiye gitmiyor gibi. belki hiç evden çıkamayacak belki seyahat kısıtlanacak onları da düşünerek karar ver.

ama yine de sorumluluğunu takdir ettim. annenle babanla da konuş bunu yolda kapabilirim size geçebilir de ne diyecekler bir bak. (bir baba olarak ben gel evladım derdim. öleceksen senden öleyim. heyyt.)
 • ozdek  (27.03.20 01:49:15) 
Onlar da dönmemden yana:) Ama virüs ve riskler konusunda çok fazla bilgi sahibi değiller, haber kanalında uzmanları dinleyeyim internetten de araştırayım gibi bir alışkanlıkları yok. O yüzden benim söyleyeceklerim kritik, "bi' şey olmaz"cılık yapıp sonra pişman olmaktan korkuyorum


 • istambul  (27.03.20 02:15:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.