[]

Balata spreyi nasıl kullanılır

Tekerleri çıkarıp kullansam daha mı iyi olur? YouTube da birkaç video baktım. Çıkarmadan kullanmışlar hep. Ben yakında yazlık lastikleri taktıracağım, o arada sıksam daha mantıklı olur gibi geliyor düz mantıkla.
 
tekerleri çıkarabiliyorsan zaten balataları bir kontrol etmelisin. yarıdan fazla aşınmışsa el değmişken yenilemek kolaylık sağlar. sökmüşken kaliperleri temizleyip pistonları da güzelce yağlamak iyi olur.


  • orpheus  (26.03.20 20:55:25) 
Hocam spreyle temizledikten sonra hemen lastikleri takmanın bir zararı olur mu?


  • mezarkabul  (26.03.20 21:21:18) 
zararı olmaz, o sprey oldukça ucucu bir solvent. disk ve balata üzerindeki varsa yağı kiri çözüyor.

sizin sprey ile temizleme amacınız nedir ? zamanla siyah toz olup kötü mü görünüyor, balatalar ötme mi yapıyor.
  • orpheus  (26.03.20 23:40:46) 
Balatalari altı yedi ay önce değiştirdim aslında, bir şikayetim de yok ama bakım yapayım diyorum işte kendimce.


  • mezarkabul  (27.03.20 05:37:09) 
Durup dururken kullanmaya gerek yok ki, balata değişir disk değişir bilya değişir mesela.

Oralarda bir işlem olduğu için kir pas toz yağ bulaşır ve temizlemek için kullanırsın.

Dururp dururken bir anlamı ve mantığı yok, yapmayın.
  • John Bloor  (27.03.20 08:40:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.