[]

Gitar çalmaktan parmaklarım soyulmaya başladı

6-7 ay gibi bir geçmişim var fakat malum karantina nedeniyle klavye nedeniyle parmak uçlarım sanki haddinden fazla yıprandı gibi. Günde ortalama 2-3 saat çalıyorum.

Parmak uçlarımın nasırlaşmasından dolayı (4 aydır nasırdı zaten ama) artık soyulmaya başladı. Acaba çok sert mi basıyorum. Bu kadar çalarsam normal mi yoksa bu kadar çalsam da tekniği doğru uygularsam olmaması mı gerekirdi? (Tırnaklarım kısa)

Bir de uzun zamandır çalan kişilerin klavye kullandıkları parmaklarının ucu ne durumda?
Not: klasik gitar çalıyorum

 
kalın nasır tabakası yenilenince acımaz normaldir başlarda böyle olması eğer öncesinde çok çalmadıysan ve/veya ara verdiysen bir süredir.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.03.20 20:36:02) 
Perdelere basarken gövdeye yakın demirlere yakın basıyorsunuz değil mi? Böyle basıyorsanız çok basınç yapmadan temiz ses alabilmeniz lazım. Zaten sert basarsanız hızlı parçalarda geçişlerde zorlanırsınız.


  • cosmicstring  (26.03.20 21:04:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.