Bitki bakımı

Merhaba arkadaşlar,
Fotoğraftaki bitki nedir acaba? Eşim Koçtaş'tan almış ama ismini bulamadık.
Bakımı hakkında bilgi verebilecek olan var mı?
Yeri nasıl olmalı güneş alan/almayan? Kaç günde bir su verilmeli?
Teşekkürler.

www.hizliresim.com

Fotoğraf yüklenmemiş.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (26.03.20 17:57:25)
Kursun kalem ardıcı olabilir mi? Juniperus virginiana diye geciyor

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (26.03.20 18:16:44)
Olabilir. Eğer öyleyse biraz baktım da bakımı ile ilgili pek fazla bir şey bulamadım.
En açıklayıcı bilgi:
Günışığı isteği: Tam güneş- yarı güneş.
Su isteği: Az (Bunun anlamı nedir?)
  • hold short of the runway  (26.03.20 19:01:02)
plantsnap uygulamasıyla hangi bitki olduğunu öğrenebilirsiniz. adını öğrenince bakımıyla ilgili bilgileri de internetten bulursunuz zaten.

  • fragile lady  (26.03.20 19:13:29)
Az su demek suya boğup öldürme demek, toprağa bakıp kurudukça nemlendir yeterli demek gibi.

Bitkiyi takip edip bir periyot oluşturursun, atıyorum haftada bir bardak su dökersin ve takip edersin, toprak bir daha ki su dökme zamanında hala ıslaksa süreyi arttırır ya da suyu azaltırsın.

Veya toprak kurumuştur ve bitki susuz kalmıştır arttırırsın bu sefer.
  • John Bloor  (27.03.20 08:53:14)
Belirlediğiniz günde ve hep aynı ölçüde su verin. Mesela on günde bir bir su bardağı gibi. Bunu çiçeğin ihtiyacına göre belirlersiniz.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (27.03.20 14:31:57)