[]

Sahra hastenesi terimi nerden gelir?

Neden sahra kod isimini vermisiz bilen varsa söyleyebilirmi ? googleda bulamadım
 
dünya savaşları sırasında çöllerde kurulan hastaneler vardı. ve tam bu tipti. geçici sadece çadır. muhtemelen oradan kaldı. sahra çölü gibi geliyor bana.


  • ozdek  (26.03.20 14:49:55) 
Sefere çıkan ordu için arazide geçici süre için oluşturulan hastane demektir.


  • Mirket  (26.03.20 14:50:46) 
Ozdek'eilaveten sahra çöl manasına gelmektedir zaten.


  • acebi  (26.03.20 15:15:39) 
Arapça'da geniş alan, arazi anlamına geliyormuş. İngilizce'deki field hospital, field artillery gibi ifadeler sanırım bu yüzden sahra hastanesi, sahra topu olarak çevriliyor.


  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (26.03.20 16:48:54) 
İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi, çöl kelimesi geniş arazi manasınadır. Misal olarak step, bozkırda sahra / çöl manasına gelir. Çöl sadece kumluk kaktüslerin yetiştiği yer anlamına gelmez bire bir sahra kelimesinin karşılığıdır.


  • acebi  (27.03.20 21:27:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.