[]

Maskeleri nasıl kullanıyoruz?

Şu pahalı tek kullanımlık olmayan maskelerden aldık diyelim taktık dışarı çıktık, işimizi halledim eve döndük. Ne yapıyoruz maskeyi? Nasıl dezenfekte ediyoruz? Diyelim dış yüzünde virüs var, yıkıyo muyuz alkol mü sıkıyoruz havalandırıyor muyuz? Hangi işlem temizliyor ve maskenin özelliğini kaybetmeden kullanımına devam etmesini sağlıyor?
Bilgisi olan var mı? 
pahalı ve tek kullanımlık olmayandan kasıt hangi tip maskeler? n95 ffp2 ve ffp3 lerin benim bildiğim piyasa olan büyük bölümü nr (non-reusable) yani tekrar kullanılamaz önce onu belirteyim.
fakat onun da çözümünü bulmuşlar sanırım. detaylı araştırmadım fakat fırınlama yapılıyormuş.
(maske takma çıkarma kurallarına bakın önce. yani ön yüzeyine vs dokunmadan çıkartılıyor)
fırında 70 derecede 30dk bekletilip tekrar kullanılabiliyormuş.
araştırırsınız
  • asbe  (26.03.20 14:16:14) 
Fırınlama yapabilirsiniz. 70 dereceye ısıtıp, sabit tutup, 30 dk bekleteceksiniz


  • ceycey e  (26.03.20 14:26:35) 
tüm maskeler tek kullanımlık prensip olarak. ama hasta birine müdahale edecekseniz veya hastalıklı ortama girecekseniz bu maskeler takılıyor. yoksa dışarıya çıkıp işinizi halletmek için cerrahi maske yeterli. minimum zamanda minimum temas ile eve dönüp maskeyi poşete koyup çöpe atıyorsunuz.


  • surprise  (26.03.20 14:43:22) 
  • acebi  (26.03.20 16:04:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.