[]

fırın kullanma

bu işaretlerin bir dokümantasyonu var mı hangisi ne zaman kullanılır?

fanlı alt üst filan var bir de damlalı fan var mesela, acaba buhar özelliği mi var, kafalar karışık.

i.ibb.co

 
En doğru bilgiyi kullanım rehberinde bulursunuz. Rehberi bulamazsanız marka ve model numarasını internette aratabilirsiniz.


  • fotrsapka  (26.03.20 14:16:02) 
markası belliyse kullanım kitapçığına bakın.
sembolleri anlamlandırmaktan daha verimli olur :)
o damlalı fan ne ben de merak ettim.
  • ozdek  (26.03.20 14:16:20) 
Saat yönünde yazıyorum
Aydınlatma
Nem alma
Alt üst
Fan
Üst orta derece(kızartma)
Üst yüksek derece(kızartma)
Üst kızartma fanlı
Alt fanlı

Pişirdiğiniz şeye göre kullanilirsiniz genellikle yemek tariflerinde nasıl kullanacağınızı yazarlar fırını. Alt üst fanlı 200 derecede pişirin gibi
  • erty_ksk  (26.03.20 14:17:17) 
nem almanın olayı nedir tam olarak, ne zaman kullanılır örnek var mı?

bir de mesela "fan" ve "nem alma" arasında ne fark var.
  • ronartest  (26.03.20 14:25:02 ~ 14:27:17) 
Sebze kurutmak isterseniz (domates, kabak gibi) nem alma özelliğini kullanabilirsiniz. Fan fırının içindeki havayı dolaştırır, dolayısıyla ısı daha dengeli dağılır.


  • fotrsapka  (26.03.20 14:30:29 ~ 14:30:49) 
börek yaparken bunlardan hangisini kullanmalı?


  • scudman1  (26.03.20 15:19:05) 
hamur islerinde alt üst ayari kullanmak gerekir


  • mamu  (26.03.20 15:41:43) 
hamur olayı tamamen fırına bağlı. alt üst mantıklı ama tepsi sırası da önemli. arada kontrol edip. sıra değiştrebilirsin. bazen de sadece alt sadece üst yapman gerekebilir.

deneye deneye anlıyacağın.
  • qobel  (27.03.20 00:44:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.