[]

sahibinden'de keriz mi avlıyorlar?

bu aralar telefon almayı düşündüğüm için internette araştırıyorum. sahibindende bakarken farkettim bir sürü hesap internetteki satış fiyatının üzerinde fiyatlara satıyorlar ama telefon sıfır da değil. 6 ay garantisi kalmış. adamlara soruyorum bak hepsiburada'da 500 lira daha ucuz bu telefon. hem de sıfır. git ordan al o zaman diyor:=)
bunlara gerçekten kanıp telefon alan var mı? hayır internetten alan insan en azından bilindik sitelere bakmaz mı niye sahibinden üzerinden sıfır olmayan telefona daha fazla para versin.
interntetteki satış fiyatından daha aşağıya satanlar da 100 lira en az aşağıya satıyor. 6 ay kullanmış telefonu. trendyol-hepsiburada fiyatından 100 lira aşağıya koymuş manyak.


 
böyle tip insanlar hep vardır neden uğraşıyorsunuz ki?

malı değerlidir bizim milletin o yüzden çekmecemde 10 tane telefon var.
  • ozdek  (26.03.20 13:19:59) 
şeyinde etkisi var ya, hergün her an fiyat değişiyor. bi gün koyduğun fiyat bi gün tutmuyor.

ikinci olarak düşük fiyat gösterip milletin paralarını alıp, gönderim yapmayıp repo faiz maiz tutabildiği kadar tutup sonra ücret iadesi yapan firmalar var.

benim 1500 liralık bir ürünüm var mesela 2014 yıında alınmış, faturalı, bunu sahibindene koydum, bir sürü insan kardeşim bunun sıfırı şurada 1800 lira neden ikinci el senden alayım dedi.

ondan sonra istisnasız hepsi de geri dönüş yapıp benden almaya çalıştı, ben de çeşitli işlerden , virüs, hastalık vb evimde olmadığım için satamadım ama bu sayı 10a yaklaştı. yine aynı stok olmadan düşük fiyat verip milletin paraları alıp yasal süürenin son gününde ödemek, para işletmek vb sebeplerden.
  • hem şişko hem deli  (26.03.20 13:24:39) 
tam da dediğiniz sebepten facebook üzerinden kayıtlı telefon satan yerlerden yarı fiyatına garntisiz telefon aldım. Aç köpeklere para yedireceğime garantisiz kullanırım, kırılırsa da yenisini alırım yine aynı paraya gelir zaten.


  • pislick0  (26.03.20 13:39:39) 
Ben bir kac ürünü acik arttirma sitesine koymustum. Nerdeyse sifir fiyatina satildilar. Ben de kendi kendime sordum, niye bu kadar ödediler diye ama satin alanlar var.
Yani keriz avladiklari icin degil, harbiden satildigi icin koyuyorlar.

  • VIPCH  (26.03.20 13:40:12) 
Alan olmasa kimse koymaz oraya, her malın bir alıcısı vardır diye düşünüyorlar.


  • Uncle Sam  (26.03.20 22:37:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.