[]

E-Faturayı Kargodaki ürün teslim ediltikten sonra kesmek

Merhabalar,

Yaklaşık 1 yıldır e-ticaret ile uğraşıyorum, 3 ay öncesine kadar e-fatura sistemine dahil değildik, basılı irsaliyeli fatura kesiyorduk, artık sattığımız ürünlerin e-fatura/e-arşiv faturasını anında kesip kargo poşetinin ön gözüne koyup gönderiyoruz ancak şöyle bir sıkıntımız var, bazı müşteriler kargoyu hiç teslim almıyor ürün direk iade geliyor ya da kargo daha yoldayken iptal talebi gönderiyor ya da farklı bahanelerle ürünü alınca direk iade talebi açabiliyor, kimi zaman müşteri haklı oluyor kimi zaman haksız ama konumuz bu değil.

Sormak istediğim soru şu; biz faturayı ürün müşteriye ulaştıktan bir kaç gün sonra kesersek sorun olur mu? her e-fatura kesme işleminden kontör düşüyor e-fatura bildiğiniz gibi elektronik ortamda kesildiği için zaten e-posta olarak gidiyor, ürün ile birlikte illaki e-fatura ya da irsaliye gönderme zorunluluğumuz var mı?

Not : Muhasebecimize sordum ama bi kesme bi kes diyor bizim de kafamızı karıştırdı.

Saygılarımla

 
Aldığım neredeyse tüm n11 siparişlerinde efatura 3 4 gün somra kesiliyor. Hatta geöen hafta aldığım bir ürünün faturası evvelsi gün geldi maille. Bence sorun olmaz. Kesin.


  • Tears of Devil  (26.03.20 12:04:26) 
Faturayı iptal etme imkanınız yok mu?


  • maxim gorki  (26.03.20 12:27:00) 
Kanuni olarak ürün ile birlikte irsaliyeyi göndermek, bir hafta içinde de faturayı kesmeniz gerekli.

E fatur ile yönetmelik değiştiyse başka, ama bir değişiklik olmadıysa ürün ile birlikte irsaliye gönderip, faturayı ödeme işleminden sonra kesebilirsiniz.
  • John Bloor  (26.03.20 12:42:07) 
@maxim gorki, e-fatura iptal edilse de edilmese de kontörünüzden düşüyor. Ayrıca e-fatura sisteminde öyle faturanın üzerini çizip iptal yazamıyorsunuz prosedürleri var.


  • solo  (27.03.20 09:46:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.