[]

toplu taşıma kullanıp geldiğimde aileme bulaştırmama

metrobüs kullanmam gerekiyor.teması çok az edicem ettikçe kolonya dökücem.yine de kıyafet çanta ayakkabıya bulaştıysa yada bi şekilde nefesime, evde odaya mı kapansam bikaç gün.

sıcak suda limon için diyolar.öldürebilirmi virüsü?

aileme bulaşsın istemiyorum

 
100 tanesi 4 tl olan şeffaf eldiven kullanın.
virüsü öldüren bir gıda yoktur. sadece ondan korunursunuz.

  • aslindasorunumpsikolojik  (26.03.20 10:30:05) 
1. Dolabında bi kısmı boşalt. Eve girince direkt çıkar üzerindekileri as oraya. yarın tekrar giyer gidersin ya da değiştirirsin. Hatta balkona as/at.
2. Eve girip soyunduğun gibi duşa gir, uygun değilse ellerini uygun şekilde iki kez yıka.
3. Tuzlu su gargara yap ve burna tuzlu su çek (genzine)
  • turk kasi  (26.03.20 10:43:00) 
Eve girer girmez kıyafetlerinizi çıkarıp makineye atın ve duş alın. Kapı kollarına, ışık düğmelerine, çok dokunduğunuz yerlere dezenfektan sıkın ve ailenizle yakın temaslarda bulunmayın.


  • purrp  (26.03.20 14:59:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.