[]

usa time zone'lar

türkçesi zaman bölgesi galiba. abd zaman dilimlerine ayrılmış yeni haberim oldu, muhtemelen yüzölçümü büyük tüm ülkelerde vardır. günlük hayatta zor olmuyor mu? tv'de bir programın ne zaman olduğunu belirtmek için 5 tane zaman mı sıralıyorlar? ülke içinde seyahat edince hep saatleri baştan mı ayarlıyorlar? kısaca bilgi verirseniz sevinirim.
 
Central time gore belirleniyor. Mesela biriyle skype yapacaksiniz, central time 2 pm diyor ona gore siz de ayarliyorsunuz. Zor olmuyor, alisiyorsunuz


  • oscar  (26.03.20 04:49:28) 
Yüzölçümü büyük ülkelerde var fakat hepsinde değil. Mesela Çin'de siyasi sebeplerden dolayı tek zaman dilimi kullanılır.


  • e  (26.03.20 05:01:37) 
Hayır zor değil. ülkenin doğu yakası yani new york, jersey, pensilvanya, florida eastern time (ET) iken batı yakası yani california vs. pacific time (PT), ortadaki yerlerde ise central time (CT) bir de mountain time (MT) yani amerikada toplam 4 zaman zonu mevcut. bu durumda uluslararası bir görüşmede filan ET, PT ya da CT belirtilerek net şekilde anlaşılıyor. Apple, google filan california'da olduğundan yeni iphone tanıtımları PT ile yapılırken, uluslararası bilhassa avrupa ülkeleri ile işler yürütülürken ET kullanılıyor. Maillerde, mesajlarda belirtilince bir sıkıntı olmuyor.


  • cervuetta  (26.03.20 06:59:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.