[]

bağlanma korkusu

selam arkadaşlar, bir kızla görüşüyordum şöyle bir arka planı var sorumun; kızın çocukluğundan beri ailesiyle sıkıntıları var, kardeşleri ile arasında hiç bağ yok ve hepsi de aile içinde sevgisiz büyümüş. zor bir hayatı olmuş çocukluktan beri hem çalışıp hem okumuş vs. psikolojisi bozuk özetle.

aramızda her şey mükemmeldi taa ki iş ciddileşip flörtleşmeden sevgililiğe geçiş aşamasına kadar. kız bir anda panik oldu ben cesaret edemiyorum böyle bir şeye neticesi kötü olursa ben kaldıramam hayatım yeterince kötü dedi. şimdi de ben sana bağlanmak istemiyorum konuşmayalım lütfen diyor. irtibatı kesmek istiyor yani.

benim emin olduğum bir şey var bahane üretmek için söylemiyor bunu gerçekten korktuğunu biliyorum. sorum şu : bağlanma korkusu olan birine nasıl davranılır hayatımda hiç böyle biriyle karşılaşmadım. ne yaparsam yapayım sonu hüsran mı olur? ben biraz şok oldum her şey çok iyiyken bir anda tam tersine döndü. tavsiyeleriniz? teşekkürler.

 
Baya güven vermen lazım başlarken. Fakat böyle biri hüsranla karşılaşmamak için ilişkiyi kendisi sabote etme eğiliminde de olur. Sürekli bir şekilde güvenini taze tutma çabası göstermen lazım. Ki nereye kadar.


  • kedili bisiler  (26.03.20 02:57:38) 
baş edemezsin.


  • orpheus  (26.03.20 07:48:48) 
Siz düzgün davransanız bile bağlanma problemi olan biriyle ilişkiyi devam ettirmek ister misiniz?

Bağlanma problemi olan, git istemiyorum derken, aslında git istemiyorum = istiyorumdur. Demek ki sizinle bağlanma ihtimali gördü ve kaçıyor. Bu basit bir kaç kovala durumu değil, bunu bilinçaltında istemsizce yapıyor.

Eğer sonuna kadar yanında olacaksanız gidin derim ama, seveceksiniz, sevginize güvenmeyecek. Belki de bir gün çekip gidecek? Erkekler kadınları kadınlar erkekleri koşullu sever. Siz koşulsuz sevemezsiniz, en azından bir kadını. Belki kızınızı ilerde sevebilirsiniz :) hayatın gerçekleri bunlar. Onun bağlanma problemini terapiyle vs yenmesi gerekiyor ki erkeklerle düzgün ilişki kurabilsin.

Issız Adam’daki ıssız adamın bağlanma problemi vardı bu arada, bi bakabilirsiniz.
  • damba  (26.03.20 10:46:21) 
Ne kadar zalimce gelirse gelsin ayrılın diyorum. Sevgi görmeyen çok az insan bununla başa çıkabilir, acısını hayatındakilerden çıkarır.


  • r evolution  (26.03.20 11:00:15) 
Savior syndrome dediğimiz kurtarıcılık tuzağına yakalanma. Aşırı fedakârlık yaparsın, her şey güzel gider, sonra bir gün kızın kafası bir şeye takılır. Bir mesajına, bir lafına, bir davranışına filan tekmeyi yersin.

Ayrıca kız demiş zaten ben problemliyim diye. göz göre göre kendini uçuruma niye atmak istiyorsun.
  • KaraSakall  (26.03.20 14:52:42) 
kardeşlerle arası yok ve sevgisiz büyümüş vs. ee bunlar zaten bizim milletin genel sorunu öyle ekstrem bir durum değil ki.

görüşen sen değil de ünlü bir dizi oyuncusu ya da falanca holdingin sahibi bir adam olsaydı o kız sence aynı cevabı verir miydi ? bu soruyu kendine sor ona göre yolunu çizersin.
  • heidi'nin dedesi  (26.03.20 21:49:52) 
böyle insanlarla devam etmek için sen de güçlü ve sabırlı olmalısın. bunun için gerçekten seviyor ve karşı tarafın buna değeceğini biliyor olman lazım. buna hazırsan, bunlara evet diyebiliyorsan olabilir. ayrıca kısa süreli gelgitlere de hazırlıklı olmalısın. zor iş kısacası.


  • pearson  (26.03.20 22:50:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.