[]

Freudyen kavramlara inanıyor musunuz?

odipus kompleksi, biliçdışı, ananızın gözünün üstünde kaş var o yüzden şu an acı çekiyorsunuz cart curt...
 
zeka karakter ya da kendini geliştirmek diyelim;

bir sınır çizelim insanlara. sınırın altındaki kişilerde gözlemliyorum.

dünyadaki amacını bilen karakteri olan kişilerde yok.
  • disardayim  (26.03.20 00:57:22) 
Fala inanmayıp falsız kalmamak gibi durum benim için. Anam babam köylü insanlar onları düşününce oedipusmuş, Antigoneymiş pek oturtamıyorum. Ama lacan dersen akan sular durur


  • olaylar olaylar  (26.03.20 01:03:12) 
tamamen sallama.


  • galaksi yolcusu  (26.03.20 01:11:33) 
bu bir temel, insanı tek bir katman ve sabit olarak düşünemezsin. bence ciddi haklılık payı olmakla birlikte insanı tamamen açıklayan bir teori değil fazla mekanik.

zaten bu yüzden nerdeyse 400'e yakın kabul edilen terapi ekolü-görüş var psikolojide.

insan olarak hareketlerimizin her daim bilinçli kontrolümüz altında olduğu yanılgısındayız. ama karşında limon yiyen bir kişi görünce ağzının sulanmasını ne kadar kontrol edebiliyorsun ? işte aslında bilinçaltının etkisine nerdeyse bu kadar az kontrolün var.
  • orpheus  (26.03.20 07:53:55 ~ 07:54:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.