Kedi ısırması sonrası vurulan aşı

Geçtiğimiz günlerde bir kediyi barınağa götürürken biraz derin ısırdı beni.

Hastaneye gittim tetenoza vurdular, 4 doz da kuduz için başladılar. Kedinin durumunu takip ediyordum 2 gün sonra öğrendim ki fip hastalığından ölmüş.

Ben de artık kuduz aşısına gerek kalmamıştır düşüncesiyle 3. doz sırasında bu bilgiyi ilettim ve bu durumda iki bacağımdan da farklı bir aşı yapma kararı aldılar kedi öldüğü için (neyden öldüğünün önemi yok)

Araya laf girdiği için sormayı unuttum, bu iki bacağa birden vurulan aşının ne aşısı olduğunu bilen var mı?

kuduz immunglobinidir
bir bacağa aşı, diğerine immunglobin

tedavi klavuzuna göre derin yarada, hayvan herhangi bir nedenden ölürse 7 gün içinde immunglobin yapılıyor. hafif yarada aşıya devam, immunglobin yapılmıyor.

biraz daha ayrıntılı tabi klavuz, şartlar nasıl bilmiyorum.
  • masseter  (26.03.20 00:58:34 ~ 01:02:41)
(cevap gelmez ise) e-nabız da yapılan aşılar gözüküyor, orayı bir kontrol edin.

  • surprise  (26.03.20 00:59:41)
Teşekkürler. AT KAYNAKLI KUDUZ ANTİSERUMU şeklinde bilgi var e-nabızda.

  • glore  (26.03.20 01:03:14)