[]

Twitter Nasıl Bir Protokol Kullanıyor

Umarım sorumu doğru anlatabilirim.

Twitter'da web client'i sunucu ile bağlantı kurarken nasıl bir yöntem izliyor.
Ekranımda sıralı bir sürü twit var ve her birinde beğeni, paylaşım oldukça twitlerin sayıları değişiyor anlık olarak. yani sunucu ile bağlantısı var. bu nasıl sağlanıyor? web socket mi? developer tools'taki network sekmesinde bu iletişime dair bir şey görebilir miyiz (göremedim)?

wireshark'la açıp twitter'a dair bir şey görmek istedim ama binlerce kayıt arasından uygun şeyi filtreleyemedim ya da bulamadım.

 
1-) (bkz: publish subscribe)

2-) 2017'den ama yardımı olur diye düşünüyorum.
blog.twitter.com

3-) chrome'da websocket için özel bir bölüm var, oradan inceleyebilirsin.
kaazing.com

İleri okuma için: highscalability.com
  • hayirsiz  (26.03.20 00:55:25 ~ 00:56:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.