Kıtlık olmaz dimi

Her yer kapalı ve sıkıntı var ?

gecici olacagi ongoruldugu ve planli yapildigi icin icin hayir.

  • Leonardo~Da~Vinci  (25.03.20 23:01:17)
Bu devirde kıtlık zor. A ürünü yoksa, B var.

Gerçi belli madde ve ürünler özelinde eksiklik çekebiliriz ama yine de kıtlık denmez buna.
  • biseysorcaktim  (25.03.20 23:03:44)
Kıtlık ne demek konusunda akıllarda soru işareti var galiba kıtlığın bu devirle ne alakası var hele hele gecici olarak öngürülmesi ve planlı yapılması akıllara seza

Olur niye olmasın 3 ay önce korona salgını mı vardı bi bakmışsın kıtlık da gelmiş.
  • yeliz adeley  (25.03.20 23:05:58)
kıtlık neden olabilir bunu düşünürsek cevaba ulaşırız.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.03.20 23:09:05)
temel gıdada kıtlık olmaz.

  • KaraSakall  (25.03.20 23:12:28)
makarnacılar birliği başkanı milleti makarnaya boğarız dedi. o olmaz.

  • sutlu nescafe  (25.03.20 23:35:03)
tüm sanayi kollarında tanıdığı olan biri olarak diyorum ki,

her fabrika harıl harıl çalışıyor. esnaf harici kapalı yer yok.
  • duyurukullanıcısı  (26.03.20 00:58:53)
Arazi veya semavi bir afet olmadığı sürece, yani tarlalar bağlar bahçeler ekildiği sürece kıtlık olmaz Allah'ın izniyle.

  • John Bloor  (26.03.20 09:41:50)
2020 yılında bir metropolde aç kalmak imkansız.

  • sir gawain  (26.03.20 10:14:51)
valla corona dan sonra et fiyatları uçmaya başladı. kıtlı olmaz ama her şeyi alamazsın alım gücü yerlere inebilir. bazı yiyecekler kolonya gibi olabilir.

  • nuisance  (26.03.20 11:08:16)
Kıtlık demek üretimin hiç olmaması demek tarım ve hayvancılık bitmiştir yani, bugünlerde yaşanacak tek sıkıntı alım ve ulaşım güçlüğü olur, o da fiyattan yada arayıp bulamamaktan olur.

  • Uncle Sam  (26.03.20 12:44:49)
şu an en az 70 milyon insan 2 haftadır evinden dışarı çıkmıyor ve öküz gibi yemek yiyor. asıl kıtlık nakitte olacak. 2 hafta daha böyle giderse insanlar taş kemirecek.

  • plastic_angel  (26.03.20 12:54:17)
yiyecekte kıtlık olacak bir durum yok, gıda fabrikaları ile çalışan birisi olarak hepsi harıl harıl çalışıyor diyebilirim.
Ancak, ciddi bir ekonomik sıkıntılar olacak, o kesin.

  • cursor  (26.03.20 14:47:54)