[]

Kronik Hastalığı Olan Çalışan

Kronik hastalığı olan çalışanın işe gitme durumuyla ilgili bir düzenleme yapıldı mı? Sokağa çıkmaları kısıtlandı diye biliyoruz, bu kısıtlamanın detayları hakkında bilgi verebilir misiniz?
 
özel sektör çalışanlarına bir düzenleme yok, ya dotorundan rapor alacak (bazı doktorlar veriyor bazıları vermiyor) ya yıllık izin kullanacak ya da ücretsiz izin.

zorlayıcı nedenle işe gitmeme durumu işveren için geçerli fesih sebebi oluyor.
  • benaslinda  (25.03.20 22:35:57) 
Kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkması yasak, doğal olarak çalışamazlar da.

İşverenin insafına göre ücretli ya da ücretsiz izne çıkıyorlar. Yıllık izinlerden işveren bunu düşemez, yasal olarak böyle bir hakkı yok. Aslında ücretinde de kesememesi lazım ama bin bir türlü üç kağıt yapabiliyorlar.

Tabii çalışmamak için rahatsızlığı belirten rapor şart.
  • aynabugusu  (25.03.20 23:26:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.