Pdf'yi word'e kopyalarken metinlerde bozulma

Merhabalar,

İndirdiğim bir pdf'yi word'de düzenlemek istiyorum fakat kopyalayıp yapıştırdığım zaman metinler bozuluyor Türkçe karakterlerin bazıları kayboluyor bunun nedeni nedir acaba ?

Windows 7 kullanıyorum, bilgisayarımda word yok, wordpad diye bir şey var.
Online word denedim ama 300 sayfanın tamamı kopyalanmıyor sadece 1 sayfa kopyalanıyor.

Pdf'ler bozulmadan nasıl word'e cevirilebilir acaba?

(Örnek ekran görüntüsü ekliyorum)

Yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese salıklı günler dilerim..

bana atarsan acrobat dc üzerinden word'e çevirmeyi denerim.
dustobin [at] gmail

  • lazpalle  (25.03.20 17:40:05 ~ 17:40:19)
@lazpalle öncelikle inceliğiniz için teşekkür ederim ama aslında 6 tane pdf'im var çevirmem gereken :(

  • prinz-frost  (25.03.20 18:02:20)
pdf'leri word'e mükemmel bir şekilde çevirmenin bir yolu yok. pdf'e bağlı olarak, çevirince hata miktarı az veya çok olabilir. Düz yazı gibi görünen pdf'leri word'e çevirince genellikle az hata olurken, fazla miktarda detay içeren pdf'leri word'e çevirince çok sayıda hata olabilir.

İnternette bu işi yapan birçok site mevcut, google'da "pdf to word" yazarak aratabilirsiniz.

Son olarak, word yoksa open office kurarak ücretsiz olarak neredeyse aynı işleri yapan programları elde edebilirsiniz.
  • kanepeee  (25.03.20 18:15:52)
@kanepeee bilgilendirme için teşekkür ederim amacım süper çevirsin değilde Türkçe karakterleri bozmasın. Gereksiz yerler var oraları silip çıktı alacağım o yüzden bilginiz varsa diye sormak istedim.

Pdf to Word belli bir kapasite de çeviriyor sanırım daha önce denemiştim çok fazla sayfa dönüştürmemişti yanlış hatırlamıyorsam bir daha denerim sorun değil ama çevirmiyor diye biliyorum.

Diğer opsiyonu deneyeceğim tekrar teşekürler.
  • prinz-frost  (25.03.20 18:36:26)
Nitro pdf deneyin bir hocam.

  • tolgan  (25.03.20 18:37:04)
Abby finereader

  • her giriste sifresini unutan adam  (26.03.20 04:22:16)