Opel aracimdaki şu düğmeler ne işe yarıyor ?

eksiup.com

Tam manada açıklamaya ihtiyacım var.
Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

1. yolcu airbag off konumu
(yolcu tarafının airbagi kapalı bırakıldıysa uyarmak için)

2. klima
(Soğutucu kilmayı devreye almak için)

3. araç içi hava dönüşümü
(Hava sirkülasyonunu dışardan içeri değil de sadece içerde döndürmek için, tünellerde ve kirli havalarda işe yarar)

4. arka cam rezistans
(Arka camdaki buğuyu giderir, soğuk havalarda oluşan buğuyu)
  • John Bloor  (25.03.20 15:31:44 ~ 15:33:26)
4 arka cam reziztans. buğu varsa basarsın. buğuyu çözer.
3 havayı içeride döndürür. duran trafikte falan kalırsan veya dışarıda kötü koku varsa içeri giremez. ayrıca klima açıksa daha çabuk ve daha iyi soğutur. kalorifer açıksa daha çabuk ve daha iyi ısıtır.

  • sutlu nescafe  (25.03.20 15:32:16)
1. Görünmüyor, airbag opsiyon olabilir. Isofix
2. Net görünmüyor. Klima?
3. Araç içi hava dolaşımı
4. Cam ısıtma/rezistans
  • conta  (25.03.20 15:32:20)
1,tam görünmüyor bilemedim.
2,klimayı açar, kapar.
3,klima ve kaloriferin iceri ufleyecegi havayı dısardan ya da icrden almasını sağlar. Kalorifer hep icerden hava alırsa camlar buğulanır
4,arka cam ısıtıcısı, cam buharlandığında kullanılır.

Ciddiye alıp yanıt verdik ama bakalım. bunlar bilinmeyecek seyler degil, basıp bırakarak bile anlaşılır.
  • rezilrusfaadam  (25.03.20 15:33:06)
@rezilrusfaadam +1

topuzdaki r de geri vites.
  • mikahakkinen  (25.03.20 15:38:23)
1 yolcu koltuğu airbag kapatmak için. Çocuk koltuğu veya çocuk oturunca kapatmanız lazım. Yoksa çok kötü tecrübeler yaşanıyor.

  • bahoho  (25.03.20 16:29:25)
büyük kırmızı olan dörtlüler.

  • Tears of Devil  (25.03.20 18:10:38)