Laptopların pili çok çabuk mu eskiyor?

Dell Vostro model laptop aldım yaklaşık 2 ay önce, pili li on sanırım. Yakın zamana kadar tam pil ile 3 saat falan idare ederken, şimdi 1.5 saat falan anca götürüyor.

Bu laptopların kaderi mi yoksa yapabileceğim bir şey var mı?

bu kadar dramatik düşüşün başka sebebi olmalı.

  • kimlanbu  (25.03.20 14:28:23)
Zamanla azalma ve ölüm akü ve pillerde değişemz kader, ama birden bire bir düşüş olduysa daha fazla enerji harcayan bir durum vardır.

Ekran parlaklığı, cpu hızı vs
  • John Bloor  (25.03.20 14:38:59)
Arkaplanda çalışanlara bakın. güç tasarrufu moduna alın. Operada da güç tasarrufu modu da var mesela.

  • bahoho  (25.03.20 14:42:26)
şarj dolmasına rağmen prizde kalıyorsa pili öldürebiliyor. bir kaç kez yanlışlıkla şarj aletini fişte unuttum. sabah çıkıp akşam eve geldim. birkaç kez oldu bu. pil gücü 1 saatten yarım saate düştü.

  • error522  (25.03.20 15:14:15)
bu kadar hızlı düşüş normal şartlarda mümkün değil. aleti 1 ay boyunca fişe takılı kullansanız bile 5 dakika anca düşer. arkaplan hizmetleriyle alakalı bir sorun var muhtemelen. başka açıklaması pek yok gibi. arkaplanda alışan bol cpu tüketen işlemlere bakın ctrl+alt+shift kombinasyonuyla.

  • Tears of Devil  (25.03.20 15:20:05)
arka planda sürekli işlemciyi çalıştıran bir uygulama olmalı. başka türlü açıklaması yok.

  • delidir yakalayin  (25.03.20 17:11:14)