Sigara böreği mi? Gül böreği mi?

Yabanci arkadaslara ikisinden birini yapacagim.
Sigara peynirli, digeri kiymali.

Her hafta birisi kendi ülkesinden birseyler yapıyor 5 çayı gibi, bunun yanında muhallebi ve mercimek köfte de yapacagim. Böreğe karar veremedim.

Ek öneriniz varsa ona da açığım.
Tesekkur ederim.

benim tercihim patatesli sigara böreği olurdu.

  • hypathia  (25.03.20 01:20:23)
İkisi de bambaşka kezzetler. Bence ikisini de yapın yapabiliyorsanız.

  • goodman  (25.03.20 01:22:05)
Yemin ederim ilk defa duydum. Sigara yaparsam denemeyecegim patatesliyi

  • wishmaythşngs  (25.03.20 01:22:23 ~ 01:22:57)
gül böreği kadar sevmediğim başka bir börek çeşidi yok.

sigara böreği ile mukayese bile götürmez.

peynirli maydonozlu sigara böreği ve paçanga böreği yaparsan efsane olur

ayrıca ıspanaklı ve peynirli börek gibisi de yoktur. bunu rahmetli anneannem büyük sigara böreği şeklinde yapıp fırında pişirirdi.

hani üç parmak genişliğinde ve üstünden basılarak yassılaştırılmış sigara böreği gibi düşün, aslında tam sigara değil de bohça gibi.

üçüncü alternatifim şu, peynirli sigara böreği yaptın ya, öteki yarısını muska şeklinde yapıp beyaz peynir, haşlanmış patates, bol nane ve bol karabiber ile harç yapıp üçgen muska şeklinde yapabilirsin. yukarıdaki arkadaşın patatesli dediğinin harcı kabaca böyle ve emin ol efsane lezzetlidir.

kıymalı börek sevmiyorum ben ondan pek tercih etmem. özellikle kıymalı sigara böreği olmaz, ancak tepsi böreği güzel olur kıymalı olarak.
  • hem şişko hem deli  (25.03.20 01:47:38 ~ 01:51:32)
Peynirli börek hiç sevmem ben. Börek olacaksa içinde kıyma olacak yoksa çook sıkıcı bir hamur kütlesi haline geliyor. Kıymalı gül böreği iyidir. Sigara böreği mehh

  • nundu  (25.03.20 02:22:38)
Su böreği

  • neysene  (25.03.20 02:23:32)
ıspanaklı peynirli gül böreği.

  • inheritance  (25.03.20 09:41:41)
ıspanaklı gül böreği > peynirli sigara > kıymalı herhangi bir börek

  • xvyz  (25.03.20 10:01:25)
gül böreği her zaman

  • kablelvuku  (25.03.20 10:01:49)